×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

Konfiscēto degvielu pārdod vai iznīcina


kontrabanda_lv_20

“Ko dara ar konfiscēto kontrabandas degvielu?” zvanot pa bezmaksas tālruni, jautāja mūsu lasītājs Armands Jūrmalā. 


 

Kā pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Grīnberga, konfiscētajai kontrabandas degvielai tiek piešķirts valstij piekritīgās mantas statuss. Pēc savākšanas tā tiek salieta konteineros, kuri izdalīti pa degvielas markām, un tad to iznīcina vai pārdod. Pēdējā laikā VID cenšas degvielu pārdot, jo pats iznīcināšanas process ir bīstams un prasa vairāk finansiālu līdzekļu, jo jāuztic komersantam, kas saprot, ko dara.

Ja degvielu ir nolemts pārdot, mājaslapā par to tiek ievietota informācija. “Tam, kurš vēlas nopirkt, jābūt licencei par darbību ar naftas produktiem un arī preču noliktavas turētāju licencei,” izvirzītos noteikumus atklāj VID darbiniece. Konfiscēto degvielu savā īpašumā iegūs tas, kurš piedāvās augstāko cenu par litru, bet iegūtie līdzekļi nonāks valsts budžetā.

A. Grīnberga piebilst, ka lielākoties tās nav degvielas tirdzniecības kompānijas, kas iegādājas šo konfiscēto mantu, jo, ievesta no trešās pasaules valstīm, tā ļoti bieži neatbilst mūsu degvielas kritērijiem. “Pēc pārdošanas degviela, piemēram, tiek pārstrādāta par šķidro kurināmo,” stāsta A. Grīnberga.

Ja konfiscētā degviela tiek saistīta ar krimināllietu un tiek uzskatīta par lietisko pierādījumu, tad tā nenonāk VID konteineros, bet tiek nodota Nodrošinājuma valsts aģentūras pārziņā, kur pēc kriminālprocesa beigām tiek lemts, ko ar to darīt.

Nodrošinājuma valsts aģentūras izņemto lietu pārņemšanas nodaļas vadītājs Jānis Vonda teic, ka degvielu, kas glabājas aģentūrā, iznīcina vai atdod tās īpašniekam. “Viss ir atkarīgs no kriminālprocesa virzītāja. Ja tiek pieņemts lēmums degvielu iznīcināt, tad liekam to izdarīt mūsu komersantam. Gadās, ka degvielu pēc lēmuma vajag atgādāt atpakaļ tās īpašniekam,” atklāj J. Vonda.

Pašlaik Latvijā no ārvalstīm, izņemot Eiropas Savienības valstis, nedrīkst ievest vairāk kā vienu pilnu automašīnas standarttvertni un 10 litru kannu ar degvielu un ne biežāk kā reizi septiņās dienās, ziņo VID.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+