Konfiscēto degvielu pārdod vai iznīcina
 0

“Ko dara ar konfiscēto kontrabandas degvielu?” zvanot pa bezmaksas tālruni, jautāja mūsu lasītājs Armands Jūrmalā. 


Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Kā pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Agnese Grīnberga, konfiscētajai kontrabandas degvielai tiek piešķirts valstij piekritīgās mantas statuss. Pēc savākšanas tā tiek salieta konteineros, kuri izdalīti pa degvielas markām, un tad to iznīcina vai pārdod. Pēdējā laikā VID cenšas degvielu pārdot, jo pats iznīcināšanas process ir bīstams un prasa vairāk finansiālu līdzekļu, jo jāuztic komersantam, kas saprot, ko dara.

Ja degvielu ir nolemts pārdot, mājaslapā par to tiek ievietota informācija. “Tam, kurš vēlas nopirkt, jābūt licencei par darbību ar naftas produktiem un arī preču noliktavas turētāju licencei,” izvirzītos noteikumus atklāj VID darbiniece. Konfiscēto degvielu savā īpašumā iegūs tas, kurš piedāvās augstāko cenu par litru, bet iegūtie līdzekļi nonāks valsts budžetā.

CITI ŠOBRĪD LASA

A. Grīnberga piebilst, ka lielākoties tās nav degvielas tirdzniecības kompānijas, kas iegādājas šo konfiscēto mantu, jo, ievesta no trešās pasaules valstīm, tā ļoti bieži neatbilst mūsu degvielas kritērijiem. “Pēc pārdošanas degviela, piemēram, tiek pārstrādāta par šķidro kurināmo,” stāsta A. Grīnberga.

Ja konfiscētā degviela tiek saistīta ar krimināllietu un tiek uzskatīta par lietisko pierādījumu, tad tā nenonāk VID konteineros, bet tiek nodota Nodrošinājuma valsts aģentūras pārziņā, kur pēc kriminālprocesa beigām tiek lemts, ko ar to darīt.

Nodrošinājuma valsts aģentūras izņemto lietu pārņemšanas nodaļas vadītājs Jānis Vonda teic, ka degvielu, kas glabājas aģentūrā, iznīcina vai atdod tās īpašniekam. “Viss ir atkarīgs no kriminālprocesa virzītāja. Ja tiek pieņemts lēmums degvielu iznīcināt, tad liekam to izdarīt mūsu komersantam. Gadās, ka degvielu pēc lēmuma vajag atgādāt atpakaļ tās īpašniekam,” atklāj J. Vonda.

Pašlaik Latvijā no ārvalstīm, izņemot Eiropas Savienības valstis, nedrīkst ievest vairāk kā vienu pilnu automašīnas standarttvertni un 10 litru kannu ar degvielu un ne biežāk kā reizi septiņās dienās, ziņo VID.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.