×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2014
Drukāt

Konflikta gadījumā Krievija sola aizsargāt savus pilsoņus Moldovā (6)

rogozins_leta

Krievija trešdien solījusi aizsargāt savus pilsoņus Moldovā gadījumā, ja tur izceltos līdzīgs militārs konflikts kā Ukrainā.

“Nav vērts nodoties nekādām ilūzijām par to, vai Krievija aizsargās savus pilsoņus. Tā nepārprotami to darīs. Un nemēģiniet pārbaudīt mūsu pacietību, mūsu spēku,” pašpasludinātās Piedņestras prezidenta Jevgēņija Ševčuka vizītes laikā Maskavā paziņoja Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins.

“Es vēlētos sacīt visiem tiem, kas nedomā kā mēs: nevajag bāzt degunu Piedņestrā, nevajag mēģināt izraisīt histēriju pie robežas, nevajag saasināt spriedzi, jo tur dzīvo Krievijas pilsoņi,” norādīja Rogozins.

“Krievijas pilsoņu tiesību aizsargāšana vienalga, cik tālu viņi dzīvo, ir Krievijas valsts tiešā atbildība,” viņš piebilda.

Jūlijā Maskava paziņoja, ka, Moldovai veidojot stiprākas saites ar Eiropas Savienību (ES), tiek pārkāptas separātiskās Piedņestras iedzīvotāju tiesības, tāpēc Krievija turpmāk ar separātisko provinci veidos vēl ciešākas attiecības.

Austrumukrainas krīzes dēļ atkal pastiprinājušās bažas par situāciju Piedņestrā, kas 1990.gadā atdalījās no Moldovas un vēlas pievienoties Krievijai.

Deviņdesmito gadu sākumā Piedņestras apgabals atdalījās no Moldovas, taču pašpasludinātā republika netika oficiāli atzīta. Bruņotais konflikts, kas izcēlās pēc neatkarības pasludināšanas, beidzās tikai pēc Krievijas karaspēka iejaukšanās. Krievijas miera uzturēšanas spēku kontingents uzturas Piedņestras apgabalā vēl joprojām.

No pusmiljona Piedņestras iedzīvotāju 30% ir krievi. Separātiskajā teritorijā izvietoti 2500 Krievijas karavīri.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Jau tiek gatavots, tas reizē ar Odesu? Nepamierinātie, tad zaļie, tad palīdzība?

 2. Moldovā jau vairs nav moldāvu skolas. Ātrāk jālikvidē šo Krievijas midzeni Latvijā!

 3. Es īsti nesaprotu, kā tie krievu karavīri Piedņestrā nokļūst? Caur Ukrainu? Seperātistu Piedņestrai taču nav robežas ar Krieviju.
  Domāju, ka Moldovai (ar visu Piedņestru) vajadzētu atgriezties Rumānijas sastāvā, kura jau šobrīd ir gan ES, gan NATO dalībvalsts. Un lai tad Krievija tik pamēģina vēl draudēt!

 4. moraalais bankrots Atbildēt

  Taa ir Krievijas moraalais gariigums bankrots un liels bezdibenis.Pat teevainis kirills viltus nepalidzees un vinsh ir sharlataans muusdienu bazniicaa.

 5. kā sacīt jāsaka Atbildēt

  Nākamā būs Braitonbīča ..

 6. ruksis --- Rogoziņam Atbildēt

  Tas ir 19. gadsimta imperiālistu paņēmiens: iesūti svešā zemē savus pilsoņus, pēc tam brēci ka tev jāiet viņus aizsargāt. Angļi to lietoja lai izraisītu Būru karu Dienvidāfrikā. Vai no imperiālisma tiek pacelts krievu mužiku dzīves līmenis, Dimka?

Draugiem Facebook Twitter Google+