×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. februāris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Krievu pasaules ledlauzis Aleksandrs Gapoņenko nav parasts cilvēks (31)

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Gapoņenko

Garš ir doktora Aleksandra Gapoņenko nopelnu un titulu saraksts. Neremdināms cīnītājs par cilvēku (krievu) tiesībām. Krievu pasaules ledlauzis un paplašinātājs ar daudziem līdzstrādniekiem. Nepilsoņu kustības direktors. Nirnbergas tiesnesis pār fašismu. Zinātņu propagandists, kurš būtiski papildinājis stāstus par Latvijas vēsturi, noraidīdams okupācijas teoriju. Novadpētnieks, kurš izgatavos izstādi no finiera par Latvijas PSR – kā visi jauki kopā dzīvojām. Viņš – drīzāk vētrasputns nekā parasts politiķis – ir vīrs, kurš, sākot ar āža kāju un beidzot ar ragiem, izkalts no pirmšķirīga čuguna un mērcēts sērūdenī, nevis kā tie citi, no teflona vai plastmasas taisītie.

Un lūk, profesors Gapoņenko devies uz Tallinu. Mazums, ko viņam ievajadzējies. Piegādāt un iepotēt brālīšiem nepilsoņiem ideoloģisko bruņojumu vai īstenot kādas ANO konvencijas. Varbūt piedalīties lūgšanu un valdošā režīma sunīšanas brokastīs, bet pēc tam ķert kaifu un šokēt apmeklētājus Tallinas naktsklubos, uzstājoties kā 1. kategorijas diskodejotājam.

Taču tālbraucēju apturējuši pirmajā “blokpostā” uz robežas. Iedomājieties, sūrie zēni igauņu robežsargi nepamatoti neielaiž antifašistu, kaimiņvalsts nepilsoņu līderi un saka – kāp nu ārā, vecais lielkrievu šovinistu kraķi! Gapoņenkam miesniekiem līdzīgie, uniformētie blondie sadisti atņēma jostu, zāles – gerimaksu – un sasmērētās sviestmaizes, kuras saoda un aprija dienesta suns. – Šurik, kaut tikai tev nespertu pa sēkliniekiem! – docenta prātā pazibēja doma. – Bet vai maz bijis nomocītu cilvēktiesību aizstāvju un cīnītāju pret fašismu? – profesors sevi mierināja.

Un igauņi iemeta Gapoņenko Pērnavas pagrabā. Tas, ziniet, nav apartaments, bet drūma askēze. Klona grīda, restots lodziņš, kušete, ķeblītis, skaņu celiņā bez mitas dārdoša igauņu rokmūzika – lūk, Pērnavas “atpūtas bāze” un “viesu nams”. Doktora skabūzī nebija pat minibāra un iespējas pasūtīt ēdienu – bekonu ar mārrutkiem un gabalu stores!

Četrās sienās Gapoņenko šaudījās kā tīģeris. Telegrafēja uz Berlīni, Parīzi un Kremli, ka viņš ieslodzīts. Rezonanse bija tik visaptveroša, ka modināja Panu Kimunu un sasauca Normandijas četrinieku. Tomēr leģendāro personu glābt neieradās nedz baltās ķiveres, nedz atbrīvotāji krievu armijas formas tērpos. Pagrabā kļuva auksts kā ledusskapī, sargs aiz durvīm šmīkstināja pipku, dabīgi, ka aizturētais sāka baidīties par dzīvību. Vai nu paliks par saldētu dārzeni, vai nožmiegs, ka ne gailis pakaļ nedziedās, un paziņos “pazudis bez vēsts”. Nav šaubu, ka ievērojamo aktīvistu pēc nāves Maskavā atlietu bronzā, taču dzīvotgriba ņēma virsroku. Un Šuriks sāka rakties uz Latviju. Viņš jau izkārpīja tik dziļu tuneli, ka dzirdēja Purčika iedzīvotājus sasaucamies – ei, iedod uzpīpēt! – bet ieradās robežsargi un ievilka Gapoņenko atpakaļ Igaunijā. Pēc sešām stundām cietēju palaida vaļā. Kalevdēliem tas bija tikai kārtējais medījums, bet cik šausmīgs bija Gapoņenko psiholoģiskais stāvoklis pēc pazemojuma! Kā turpmāk iekļūt Igaunijas krievu pasaulē? Jālavās līšus pār robežu zeķēs, jāpārlido ar gaisa balonu? Varbūt Gapoņenko varētu noformēt kā kravu un ievest kastē?

Nē, viņš vairs nebrauks uz to pusi, jo nepatīk igauņu robežsargu attieksme pret klientiem. Kas zina, nākamreiz vēl noskūs matus uz nullīti!

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. nacists viņš ir. Visām tautām ir sava valsts.

 2. Morale viena cik loti cilveks tiek izsekots., jo ka var zinat ka vins. Grauc uz igauniju. Un vestures gramatas visi cinitaji tika ierobezoti, uttt , kaa saka jo vairak cilveku jo vairak viedoklu.,latvija cinas ar sito franci ar islamu amisi ar visu pasauli , krievs par psrs, parastais mirstigais par lielaku algu , lidz ar to katram sava cina.

 3. Tas jau Sudrabas draugs.

 4. Nu super ! Cepuri nost …

 5. Man patik! Nu sitik forsi teksti sen nebija lasiti. 😀
  Ierakstos Egila Licisa fanu pulka! (roll) (flower)

 6. diezvai shim kungam ir kaada pozitiiva emocija kaadreiz, ja nu vieniigi uz poda peec lielajaam dariishanaam

 7. “Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап. Рождённый в нацистской стране, вскормленный пропагандой нацизма, – этот ублюдок никогда не станет Человеком. У его страны нет друзей – либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа. Воистину: кацапы – звери. Лютые, кровожадные, но… смертные”.
  А. Солженицин
  “Россия – самая паскудная, до блевоты мерзкая страна во всей мировой истории. Методом селекции там вывели чудовищных моральных уродов, у которых само понятие Добра и Зла вывернуто на изнанку. Всю свою историю эта нация барахтается в дерьме и при этом желает потопить в нем весь мир…” (с) И.А.Ильин (1882-1954) , русский философ.

  • “«кацап» – это русский человек с бородой” /Gogoļ «Иван Федорович Шпонька и его тетушка»/

  • ” Преглупая кацапузия, а всё непременно норовит везде на свой фасон сделать!” /Н. С. Лесков, «Заячий ремиз»/

 8. Intelegences aprindaas,neesot registreets taads ;profesors;Goponenko.Iespeejams,pats taadu titulu sev piedomaaja.Izveershot, naidiigu darbiibu Latvijaa,taapeec ka ,vinam ir ;aizmugure; Pie tam, Latvijaa viss ir atlauts.viniem -privelegijas!

 9. Neesmu dzirdējusi viņu runājam un viss ko zinu ir krievu val. referendums. Bet iespaids, neko nezinot: inteliģents cilvēks izskatās. Varbūt ar viņu der parunāties un izskaidrot mušu vēsturi un pozīciju? Bet tas jādara milzīgi diplomātiski. Paskatieties, kādā limenī ir Vešņakova diolpmātija piem.

 10. Nepatīkams vīrietis un naida kūrējs,kas rej kā suns.

 11. Neizdevies un dzīvē neko nesasniedzis cilvēks.

 12. Tiešām,kāpēc palaida vaļā,jo mums tas naida kurinātājs apriebies un nav vajadzīgs…

 13. Protestu igauņiem, kāpēc palaida vaļā. Mums viņš nav vajadzīgs.

 14. Laba humora deva, paldies autoram!
  Tik par tālu esam ar savu lunkano muguru un pielaidīgo prātu…

 15. Kapēc viņš nav Latvijas civēku tiesību cīnītājs,ja reiz dzīvo Latvijā???

 16. Nieka 800 gadus atpakaļ viņu pēc karagājiena uz igauņiem paņemtu uz masu vietējie pierobežas bāleliņi un par pārāk mazu laupījumu galvu uzspraustu uz sava žoga, lai nevazājas neveiksminieki

 17. Fui, cik rupji un neaudzināti ir tie igauņi! Ņem un tādus gapoņenko vienkārši neielaiž savā valstī.
  Toties prieks par mūsu mīļoto, latvisko Latvijas valdību, kura tādus integrē, aprūpē, gādā par viņu ērtībām un labsajūtu, par nodokļu maksātāju naudu māca viņiem latviešu valodu, uz paplātes pasniedz Latvijas pilsonību un gādā, lai viņiem būtu visi vajadzīgie apstākļi savai “antifašistiskajai” darbībai. Un tādi gapoņenkovi, sajūtot mūsu valdības labvēlību un valsts atbalstu, vairojas ar augošu sajūsmu. Varētu pat teikt, ka Latvija ir īsts inkubators šādiem gapoņenkoviem! Domāju, ka nav ilgi jāgaida tas brīdis, kad pats visuvarenais Putina kungs novērtēs mūsu valdības pūliņus šajā jomā un izteiks mums atzinību.

  • nebūs.Kur tad mūsu nepadarītie “mājasdarbi”?krievu valodu-par valsts valodu,SC-valdībā,Ušaks vai Ždanoka par prezidentu,pilsonības 0 variants,okupācija nav bijusi,ir bijusi atbrīvošana!!!Nu lūk,bet tu gribi lai biedrs Putins jau tagad steidzas ar atzinības izteikšanu.

 18. Nekur nav tik labi kā Latvijā! darbojies kā gribi un kur gribi.

 19. Kur likums,kas 24 h laik liek pamest Latviju?

 20. vairāk par šo var izlasīt- sokrytoe.net

 21. Nav parasts, godīgs cilvēks,bet ir īsts NELIETIS,naida kurinātājs.

  • kāpēc cilvēki dzīvo valstī, kas riebjas, nepatīk, kurās par kaut ko jācīnās. var taču dzīvot tur, kur viss patīk, kur valsts valoda ir dzimtā, kur var baudīt dzīvi, nevis visu laiku par kaut ko apvainoties un cīnīties.

Draugiem Facebook Twitter Google+