×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Konkurences padome aizliedz “Rimi” atvērt veikalu “DOMINA Shopping” (3)

Foto - Timurs Subhankulovs un Ilze PētersoneFoto - Timurs Subhankulovs un Ilze Pētersone

Konkurences padome ir aizliegusi “Rimi” veikala atvēršanu “DOMINA Shopping” telpās.
Ik pa laikam Latviju pāršalc ziņas par uzņēmumu apvienošanos, ko jāapstiprina Konkurences padomei. Šī gada lielākā apvienošanās būs banku “Nordea” un “DnB”, kas vēl ir izpētes procesā, bet šodien Konkurences padome gatavojas paziņot par savu lēmumu par “Rimi” veikala atvēršanu “DOMINA Shopping” telpās.

Tā kā AS “Prisma Latvija” pārrunas ar tirdzniecības centra “Domina Shopping” īpašniekiem par telpu nomas līguma turpināšanu pērn beidzās bez rezultātiem, “Prisma Domina” maija beigās tika slēgts un telpas tika rekonstruētas. Par jauno īrnieku cerēja kļūt “Rimi Latvia”. Šo darījumu Konkurences padome vērtēja kā aktīvu apvienošanu.

“Pirmo reizi astoņu gadu laikā esam pieņēmuši aizliedzošu lēmumu – ņemot vērā šī darījuma būtisko kaitējumu konkurencei, kas vēl vairāk nostiprinātu “Rimi” pozīcijas tirgū un samazinātu citu konkurentu iespējas efektīvi konkurēt, lēmām par darījuma aizliegšanu,” intervijā “LA” pavēstīja padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

“Pērn visvairāk apvienošanos bija mazumtirdzniecībā – konsolidējas mazie tirdzniecības tīkli (“Top!”, iepriekš “Mego” pārņēma “Iki”). Tendence turpinās, viņa novērojusi.

“Šogad Konkurences padome izvērtēs, kādas sekas tirgū ir radušās pēc AS LNT pievienošanas MTG grupai. Eiropas Komisijai ir tāda pieeja: ja vienam no uzņēmumiem draud bankrots, tad apvienošanos pieļauj vieglāk. Mēs lemjam līdzīgi – lai pievienojamais uzņēmums vispār nepazustu no tirgus. AS LNT vairāku gadu garumā, pat esot viens no konkrētā tirgus līderiem, bija nonākusi finansiālās grūtībās. Ja nav bijis līdzekļu vai auditorijas kādam kanālam, mēs nevaram pircējam likt, lai pievienotais uzņēmums pēc kāda laika vēl mākslīgi tiktu noturēts tirgū. Saturu mēs nevērtējam, bet oriģinālraidījumu īpatsvars gan tika noteikts – to arī vērtēsim,” sola Skaidrīte Ābrama.

Konkurences padome ir informēta arī par ziņu aģentūru LETA un BNS apvienošanās rezultātiem.

Interviju ar S.Ābramu lasiet trešdienas, 25.janvāra, “Latvijas Avīzes” numurā vai meklējiet e-izdevumu sadaļā un lasiet internetā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. LAIPNI LŪGTI MAGRET JAMES FINANCE aizdevumu pakalpojumus ………. Vai esat biznesa vīrietis vai sieviete? Vai jums nekādu finansiālu haoss vai jums ir nepieciešams līdzekļus, lai uzsāktu savu biznesu? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jauku mazajām un vidējo biznesu? Vai jums ir zems kredīta score, un jums ir atrast ir grūti iegūt kapitālu aizdevumu no vietējām bankām un citām finanšu iestādēm ?. Mūsu aizdevumi ir arī apdrošināts maksimālu drošību ir mūsu prioritāte, mūsu vadošais mērķis ir palīdzēt jums pakalpojumu jūs pelnījuši, mūsu programma ir ātrākais veids, kā iegūt to, kas jums ir nepieciešams vienā mirklī. Samaziniet savus maksājumus, lai atvieglotu spriedzi jūsu ikmēneša izdevumus. Iegūt elastīgumu, ar kuru jūs varat izmantot jebkādiem mērķiem – no brīvdienas, izglītībai, lai unikāliem pirkumiem Mēs piedāvājam plašu finanšu pakalpojumu klāstu, kas ietver: Biznesa plānošana, tirdzniecības un attīstības finanses, Properties un nekustamajiem īpašumiem, parādu konsolidācijai aizdevumi, uzņēmuma aizņēmumiem, Privātie aizdevumi, mājas refinansēšanas aizdevumi ar zemu procentu likmi 2% gadā vismaz atcelt attiecībā uz privātpersonām, uzņēmumiem. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumus, PIETEIKTIES šodien pieejamiem aizdevumiem. Lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu, lai iegūtu vairāk informācijas: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

  2. Būtu jauki, ja tur atgrieztos Prisma….. RIMI jau tur visapkārt – pie Minskas, Stirnu ielā…..

  3. marazms…..tur vajag pārtikas veikalu…labāk būtu izskatījuši āboltiņas ģimenes darbi’bas…..tur noteikti var kaut ko atrast….

Draugiem Facebook Twitter Google+