×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. jūlijs, 2015
Drukāt

Konkurences padome ar 70 003 eiro soda vairākus mežizstrādes uzņēmumus

Ilustratīvs attēls. Foto-ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Konkurences padome (KP) pieņēmusi lēmumu sodīt 11 uzņēmumus, kas ar vienu vai vairākiem konkurentiem bija saskaņojuši savus piedāvājumus AS “Latvijas Valsts meži” kokmateriālu sagatavošanas iepirkumam, uzņēmumiem kopumā piemērojot naudas sodu 70 003 eiro apmērā.
KP aģentūrai LETA skaidroja, ka 2014.gadā “Latvijas Valsts mežu” izsludinātajā iepirkumā par kokmateriālu sagatavošanu un pievešanu līdz ceļam bojātu koku cirtēs piedalījās arī 11 uzņēmumi, kas savus piedāvājumus bija saskaņojuši ar vienu vai vairākiem konkurentiem, tādējādi veidojot četras kartelizētu piedāvājumu grupas.

Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, 2014.gadā “Latvijas Valsts meži” izsludināja iepirkumu par mežizstrādes pakalpojumu sniegšanu, izstrādājot bojātu koku cirtes, un kokmateriālu pievešanu līdz ceļam. Kopējā līgumcena bija 30 027 825 eiro.
Ar informāciju par savu dalību iepirkumā bija apmainījušies uzņēmumi SIA “Amils” ar SIA “Oga G”, SIA “RT Kadiķi” ar SIA “AN Priede”, SIA “Eko burkāns” ar SIA “Davos”, SIA “Riveros” un SIA “Consultation Office”, SIA “Roluks” ar SIA “LK Forest” un IK “Luux”.
“Ja uzņēmumi patiesu konkurenci aizstāj ar konkurences imitāciju, pasūtītājs tiek maldināts par reālo tirgus situāciju, kā arī nesaņem tos ieguvumus, ko sniedz uzņēmumu sāncensība. Apmainoties ar informāciju par savu dalību iepirkumā un šīs dalības nosacījumiem, patiesa konkurence starp uzņēmumiem nav iespējama. Šāda rīcība ir uzskatāma par karteļa vienošanos, kas ir īpaši smags konkurences tiesību pārkāpums,” uzsvēra KP.

Lietas izpētes laikā uzņēmumi “Consultation Office”, “Davos”, “Eko burkāns” un “Riveros” izmantoja iecietības programmas sniegtās iespējas jau pēc lietas ierosināšanas atzīt savu atbildību pārkāpumā un informēt KP par to, kā aizliegtā vienošanās tika īstenota. Attiecīgi “Consultation Office”, kas pirmā vērsās KP, aprēķinātais naudas sods tika samazināts par 50%, bet “Davos”, “Eko burkāns” un “Riveros” – par 25%. Tāpat šiem uzņēmumiem netiks uz gadu liegta iespēja piedalīties publiskos iepirkumos.

Neliels naudas soda samazinājums tika piemērots arī “Oga G”, “Amils”, “RT Kadiķi”, “AN Priede”, “Roluks”, “LK Forest” un “Luux”, jo šie uzņēmumi izmeklēšanas laikā sadarbojās ar KP, nekavējoties sniedzot paskaidrojumus un vaļsirdīgi atklājot faktiskos apstākļus, kādos tapuši kartelizētie pieteikumi iepirkumam.

Naudas sods par konkurences tiesību pārkāpumiem tiek aprēķināts procentuāli no pārkāpēja iepriekšējā gada neto apgrozījuma, un minētajiem uzņēmumiem piemērotais naudas soda procentuālais apmērs tika samazināts par 0,5 procentpunktiem.

Attiecīgi “Roluks” piemērots naudas sods 20 106 eiro apmērā, “Oga G” – 14 600 eiro, “RT Kadiķi” – 14 275 eiro, “Amils” – 1031 eiro, “AN Priede” – 8865 eiro, “Eko burkāns” – 2170 eiro, “Davos” – 700 eiro, “Riveros” – 1193 eiro, “Consultation Office” – 2317 eiro, “LK Forest” 2884 eiro un “Luux” – 1862 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+