×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Konkurences padome liek hokeja Elitsērijai atcelt aizliegumu slēgt īstermiņa līgumus ar NHL spēlētājiem

elitserija2

Zviedrijā konkurences padome paziņojusi, ka Zviedrijas hokeja Elitsērijas lēmums liegt klubiem iespēju slēgt īstermiņa līgumus ar Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem ir pretrunā ar likumiem, vēsta Zviedrijas mediji.

Konkurences padome piektdien paziņoja, ka Elitsērijas vadībai ir jāatceļ iepriekš pieņemtie noteikumi, kas pieļāva iespēju klubiem slēgt līgumu ar NHL hokejistiem tikai uz pilnu sezonu, izslēdzot īstermiņa vienošanās iespēju. Šāds noteikums ir diskriminējošs pret kādu no potenciālo darba ņēmēju grupām, norādīts padomes lēmumā, kurā teikts, ka Elitsērijas vadība rīkojusies kā kartelis.

Ja noteikumi netiks atcelti, Elitsērijai draud līdz 20 miljonu kronu (1,6 miljonu latu) liels naudas sods.

Elitsērija konkurences padomes lēmumu var apstrīdēt triju nedēļu laikā, taču vairāki klubi jau iepriekš bija nosodījuši pieņemto lēmumu attiecībā uz NHL hokejistiem, kuri lokauta laikā vēlētos spēlēt Zviedrijas galvenajā čempionātā.

Vairāki līgas klubi jau paziņojuši, ka ir gatavi jau tuvākajā laikā sastāvā iekļaut vairākus zviedru hokejistus no NHL. Ar Ornkoldsvikas “Modo” jau trenējas uzbrucējs Aleksandrs Stīns no Sentluisas “Blues”, bet “Vastra Frolunda” sākusi sarunas ar vārtsargu Henriku Lundkvistu un uzbrucēju Loi Eriksonu.

Daudzi NHL hokejisti pēc lokauta sākšanās jau ir noslēguši līgumus ar Kontinentālās hokeja līgas, Šveices, Vācijas un Čehijas klubiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+