Laukos
Bizness

Konkurences padome saņēmusi “Baltic Agro” un “Tukuma straumes” apvienošanās ziņojumu0

Foto – LETA

Konkurences padome (KP) ir saņēmusi apvienošanās ziņojumu par darījumu, ar kuru agroķīmijas tirgotājs SIA “Baltic Agro” plāno iegūt vienpersonisku kontroli pār lauksaimniecības pakalpojumu un dzīvnieku barības ražotāju “Tukuma straume”, liecina informācija KP mājaslapā.

KP viena mēneša laikā no ziņojuma saņemšanas dienas ir jāpieņem lēmums, vai atļaut, vai aizliegt apvienošanos, vai atļaut to ar saistošiem noteikumiem, vai uzsākt papildu izpēti. Ja lietā būs nepieciešama padziļināta papildu izpēte, KP lēmuma pieņemšanas termiņu var pagarināt līdz trīs mēnešiem kopš ziņojuma saņemšanas dienas.

“Uzņēmumi, kas varētu sniegt būtisku un pamatotu viedokli par plānotās apvienošanās ietekmi uz tirgu un konkurenci tajā, aicināti sazināties ar KP,” norāda KP.

KP atgādina, ka tās atļauja apvienošanās darījumiem nepieciešama, ja apvienošanās dalībnieku kopējais apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 30 000 000 eiro un vismaz divu apvienošanās dalībnieku apgrozījums iepriekšējā finanšu gadā Latvijas teritorijā ir bijis ne mazāks par 1 500 000 eiro. Valstiska lielo apvienošanās darījumu kontrole nepieciešama, lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā. Tādējādi tiek saglabāts konkurences dzinējspēks, kas nepieļauj nepamatotu cenu pieaugumu, veicina izvēles un kvalitātes kāpumu, kā arī tautsaimniecības izaugsmi kopumā.

Pēc tirgus analīzes KP atļauj darījumus, kuri būtiski nesamazina konkurenci. KP var atļaut apvienoties arī tad, ja iespējamo kaitējumu konkurencei var novērst, paredzot apvienošanās dalībniekiem saistošus noteikumus, kas regulē to darbību tirgū. Turpretī KP aizliedz apvienošanās, kuru rezultātā rodas vai nostiprinās dominējošais stāvoklis vai var būtiski samazināties konkurence un apvienošanās dalībnieku piedāvātie saistošie noteikumi nenovērš negatīvās sekas konkurencei.

Jau ziņots, ka agroķīmijas tirgotājs “Baltic Agro”, kura īpašnieks ir Dānijas koncerns “DAVA Agravis International Holding”, janvārī noslēdzis darījumu par “Tukuma straume” akciju kontrolpaketes iegādi.

“Tukuma straumes” jaunā īpašnieka “Baltic Agro” valdes loceklis Ainars Upmanis iepriekš atzīmēja, ka darījuma rezultātā uzņēmuma produkcijai būs iespējas nokļūt Skandināvijas un Ziemeļeiropas valstu tirgos, savukārt Podnieks sacīja, ka stratēģiskā investora piesaiste uzņēmumam ļaus ātrāk un efektīgāk sasniegt uzņēmuma izvirzītos mērķus.

“Tukuma straume” dibināta 1991.gadā, tās pamatkapitāls ir 1,804 miljoni eiro. Uzņēmums ražo suņu barību ar zīmoliem “Dogo”, “Vau vau” un kaķu barību ar zīmoliem “Catto”, “Ņau ņau”, “Frederix” un citus. Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem 2016.gadā “Tukuma straume” apgrozījums bija 9,312 miljoni eiro, bet peļņa – 712 298 eiro.

“Baltic Agro” dibināts 1994.gadā, tā pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. “Baltic Agro” pilnībā pieder Dānijas vadošajam lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvam “DAVA Agravis International Holding”, kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu.
Vairāk par darījumu lasiet šeit

LA.lv