×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Konkurences uzraugs neiesaistīsies “Lattelecom” un TV3 strīdā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP), izvērtējot SIA “Lattelecom” iesniegumu par iespējamiem pārkāpumiem SIA “TV3 Latvia” (TV3), secinājusi, ka patlaban kaitējums konkurencei nav konstatējams, un nolēmusi neierosināt izpētes lietu.

KP biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka abu minēto uzņēmumu tirgus vara ir samērojama un konkurences uzraugu iejaukšanās to darījuma sarunās patlaban būtu nepamatota.

Šā gada martā KP saņēma vairākus “Lattelecom” iesniegumus, kuros uzņēmums lūdza izvērtēt TV3 rīcību, nosakot augstāku cenu par savas programmas TV3 retranslācijas tiesībām interaktīvajā televīzijā, kā arī pagarinot līguma slēgšanas termiņu ar SIA “Baltcom TV”, bet atsakot šādu iespēju “Lattelecom”.

Savā lēmuma KP norāda – lai arī kanāla TV3 īpašnieka koncerna “Modern Times Group Broadcasting AB” (MTG) kopējā tirgus vara attiecībā pret maksas televīziju operatoriem ir ievērojama, “Lattelecom” ir ļoti spēcīgs darījumu partneris, kam TV3 nevar uzspiest sev vēlamu cenu. Iepriekšējā līguma darbības laikā “Lattelecom” bija vislielākais TV3 veidoto programmu pircējs, tomēr, “Lattelecom” nepiekrītot programmu veidotāja izvirzītajiem nosacījumiem, interaktīvās televīzijas abonentiem, kuriem ir pieejams arī internets, saglabājas iespēja noskatīties lielu daļu TV3 programmas raidījumu, bez maksas izmantojot “TVPlay”.

Par “Lattelecom” spēju aizstāt kanālu TV3 liecina arī fakts, ka pēc programmas TV3 atslēgšanas “Lattelecom” abonentu skaits ne vien nav samazinājies, bet ir pat nedaudz palielinājies. Šāda abonentu dinamika kopumā atbilst tirgus tendencēm.

Tā kā lēmuma pieņemšanas laikā “Lattelecom” un TV3 vēl nebija panākušas vienošanos par abām pusēm pieņemamiem TV3 retranslācijas nosacījumiem, KP nebija iespējas tos izvērtēt un salīdzināt ar citu maksas televīzijas operatoru nosacījumiem.

Vienlaikus, izvērtējot tirgus situācijas izmaiņas, KP secināja, ka sarunu pagarināšanu ar “Baltcom TV” nav pamata vērtēt kā diskriminējošu. Attiecīgi TV3 nav pārkāpusi saistošos noteikumus attiecībā uz televīziju operatoru nediskriminēšanu, ko tai piemēroja KP, 2012.gadā atļaujot MTG iegādāties kanālu LNT.

Vienlaikus KP norāda: ja turpmākajā uzņēmumu sadarbībā tiks saskatītas konkurences tiesību pārkāpumu pazīmes, KP rosinās pārkāpuma lietu. Norisēm konkrētajā tirgū KP seko, veicot tirgus uzraudzību par KP 2012.gada lēmuma atļaut LNT iegādi saistošo noteikumu izpildi.

KP lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no šī lēmuma spēkā stāšanas dienas. Kā norādīja “Lattelecom” sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Bite, kompānija lēmumu pārsūdzēšot.

Jau ziņots, ka no šā gada 2.aprīļa “Lattelecom” interaktīvās televīzijas lietotājiem vairs nav pieejams kanāls TV3. Tā kā mediju grupai MTG un “Lattelecom” nav izdevies panākt vienošanos par jaunu līgumu, “Lattelecom” atslēdza TV3 kanālu interaktīvajā televīzijā, un no 2.aprīļa šis kanāls “Lattelecom” skatītājiem vairs nav pieejams.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lattelecom iedzīvotāju interesēs jau nu galīgi neinteresējas .Piedāvā kautkādus Krievijas kanālus,kas nav nekā vērti,un kurus nav vērts skatīties .

Draugiem Facebook Twitter Google+