×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Konkursā “World Skills 2015” Brazīlijā Latviju pārstāvēs septiņi jaunie profesionāļi

Anna Līva Trautmane. Publicitātes fotoAnna Līva Trautmane. Publicitātes foto

Pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursā “WorldSkills 2015”, kas no 11. līdz 16. augustam notiks Sanpaulu, Brazīlijā, Latviju pārstāvēs septiņi jaunieši, portālu “la.lv” informēja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Zane Birka.

Latvijas komandā ir jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem. Trīs konkursanti – Anna Līva Traumane, Linda Osīte un Maksims Ivancovs – ir no Rīgas, bet divi jaunieši – Haralds Saušs un Artūrs Krapāns – no Daugavpils. Reinis Gusts nāk no Alūksnes novada Jaunlaicenes pagasta, bet Mārtiņš Kukojs no Līvāniem.

No pārstāvētajām profesijām trīs saistītas ar dizainu: Linda Osīte no Rīgas Valsts tehnikuma piedalīsies konkursā kā grafiskā dizainere; Artūrs Krapāns no Rīgas Tehniskā koledžas – Web lapu dizainera profesijā

Mākslinieka talantu demonstrēs arī Anna Līva Traumane no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas – skatlogu noformētāja profesijā.

Vēl konkursā piedalīsies jaunais mēbeļu galdnieks Reinis Gusts no Cēsu Profesionālā vidusskolas jaunais pavārs Haralds Saušs no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, elektriķis Maksims Ivancovs no Rīgas Tehniskās koledžas un viesmīlis Mārtiņš Kukojs no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma.

Šogad WorldSkills konkurss notiks jau 43. reizi, un tajā sacentīsies kopumā 1200 jauno profesionāļu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 53 pasaules valstīm. Jaunieši uz globālās skatuves apliecinās savas prasmes 46 dažādās profesijās.

Vairāku mēnešu garumā vairāk nekā 20 konkursa pretendentu piedalījās mācībās, treniņprogrammās un citās nodarbībās, gūstot jaunas zināšanas un pilnveidojot savas prasmes, lai startētu konkursa atlases kārtās.

Latvijas komanda WorldSkills pirmo reizi piedalījās 2011. gadā.

WorldSkills 2015 Latvijas komandas nacionālajā atlasē un sagatavošanā starptautiskajam konkursam VIAA atbalstu sniedza virkne savas nozares uzņēmumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+