Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
27. decembris, 2013
Drukāt

Konkursā „Dižprojekts” izvirzīti 16 projekti no visas Latvijas

Autors: LETAAutors: LETA

Mīkla abrās

Biedrības „Latvijas Lauku forums” projektu konkursa „Dižprojekts” balvai šajā gadā izvirzīti 16 kandidāti, kas iesniegti no visiem Latvijas reģioniem un aptver dažādas jomas, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Lauku foruma pārstāve Anita Seļicka.

Viņa klāsta, ka konkursā pieteikti gan kultūras, gan sociālie, gan uzņēmējdarbības projekti ar dažādu līdzfinansējuma apjomu un teritorijas platībām.

Piemēram, trīs novadu teritorijas aptver Vidzemes lauku partnerības “Brasla” izvirzītais projekts par tūrisma velomaršruta infrastruktūras attīstību 120 kilometru garumā. Savukārt Abulas lauku partnerības „Dižprojektam” izvirzītā projekta ietvaros iegādātas gandrīz 1000 grāmatas, kas piecu gadu laikā ik pusgadu tiks pārvestas uz dažādām Smiltenes novada apdzīvotām vietām.

Talsu un Preiļu rajona partnerību izvirzītie projekti ietver saieta nama rekonstrukciju senā zvejnieku celtā mājā Mērsraga novada Upesgrīvā. Savukārt Aglonā ir uzcelta un aprīkota goda saimnieču sēta, kur varēs iepazīt senlatviešu ēdienu gatavošanu.

Alūksnes lauku partnerība izvirzījusi rekonstruēto Ērmaņu muižu, bet Cēsu rajona lauku partnerība – iekārtoto nacionālo partizānu bunkuru, kas iecerēts kā Latvijas partizānu vēstures popularizēšanas centrs Vidzemē. Dvietes pagasta “Apsītēs” izveidots Paula Sukatnieka vīnkopības un selekcijas centrs.

Vēl šā gada “Dižprojekta” balvai izvirzīti vairāki projekti, kas veicina brīvā laika pavadīšanas iespēju dažādošanu. Piemēram, konkursā pieteikta šūšanas meistardarbnīcas izveide Salnavā, fotokluba darbības un tehniskā aprīkojuma pilnveide Krāslavā, mednieku nama un medījuma pirmreizējās apstrādes telpu būve Allažos un citi.

Balvas ieguvēju noteiks vietējo rīcības grupu un neatkarīgās žūrijas – Latvijas Lauku kopienu parlamenta padomes balsojumā. Savukārt īpašo balvu piešķirs projektam, kam decembra laikā ir vislielākais atbalstītāju skaits sociālajos tīklos. „Dižprojekta 2013” balvu ieguvēji tiks apbalvoti vietējo rīcības grupu konferencē 2014. gada janvārī.

Biedrība „Latvijas Lauku forums” jau ceturto gadu organizē LEADER finansējuma atbalstīto projektu konkursu „Dižprojekts”. Tā laikā katrai vietējās rīcības grupai (partnerībai) ir iespēja „Dižprojektam” izvirzīt to savas teritorijas projektu, kas izceļas citu LEADER projektu vidū un ir partnerības lepnums, lai to popularizētu visā Latvijā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+