Kultūra
Mūzika

Konkursā “Eirovīzijas gada koris 2017” triumfē dalībnieki no Slovēnijas 2

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Simtiem tūkstoši skatītāju sestdienas vakarā visā Eiropā sekoja līdzi deviņu Eiropas amatieru koru augstajam sniegumam jaunajā televīzijas konkursā “Eiropas gada koris”. Konkursa kulminācijā, kad bija izskanējuši deviņi lieliski dalībnieku priekšnesumi, tika paziņots “Eirovīzijas gada kora 2017” titula ieguvējs: “Carmen Manet” no Slovēnijas diriģenta Primorža Kerštaņa vadībā, vēsta rīkotāji.

Žūriju – britu komponistu Džonu Rateru, latviešu mecosoprānu Elīnu Garanču un šveiciešu diriģentu Nikolasu Finku pārsteidza koru artistiskums, tehniskās prasmes un aizrautība. Džons Raters, raksturojot konkursa ideju un norisi, uzsvēra: “Es ar lielu nepacietību gaidīju šo konkursu. Politiski un vēsturiski tik nemierīgajā laikā daudz svarīgāk nekā jebkad ir parādīt, kā mūzika un dziedāšana spēj vienot cilvēkus un sniegt viņiem harmoniju. Konkurss bija aizraujošs un noteikt uzvarētāju nebija viegli. No otras puses, skanot brīnišķīgai mūzikai un pieaugot dziedātāju aizrautībai, par uzvarētāju kļūst ikviens.”

Uzvarētāji “Carmen Manet” izcīnīja “Eirovīzijas gada kora 2017” titulu, saņēma 10 000 eiro lielu naudas balvu un Rīgas pilsētas īpašo balvu – Latvijas Mākslas akadēmijas profesores, mākslinieces Vinetas Grozas veidoto skulptūru. To pilsētas vārdā uzvarētājiem pasniedza konkursa “Eirovīzijas gada koris 2017” žūrijas pārstāve Elīna Garanča.

Konkursu varēja vērot 12 valstu sabiedrisko televīziju skatītāji visā Eiropā.

Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) un vācu kultūras organizācijas INTERKULTUR rīkotais konkurss “Eirovīzijas gada koris” iekļausies Eirovīzijas konkursu saimē, kuras galvgalī ir labi zināmais Eirovīzijas Dziesmu konkurss. Konkurss “Eirovīzijas gada koris 2017” notiek Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes ietvaros, ko rīko INTERKULTUR sadarbībā ar LIVE RIGA. Uz šo pasākumu Rīgā ierodas vairāk nekā 150 koru no visas pasaules.

LA.lv