×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Konkursa “Gada balva dizainā 2013” uzvarētāji


Noskaidroja arī Latvijas Dizaineru savienības (LDS) neformālā konkursa “ES LATVIJA” uzvarētājus un studentu balvu. Konkursu rīkoja LDS sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Latvijas Republikas Patentu valdi. Iesniegtos darbus vērtēja starptautiska žūrija, ko veidoja arhitekti, dizaineri, fotogrāfi, uzņēmēji, profesori un citu profesiju pārstāvji. Katrai dizaina nominācijai bija savs žūrijas sastāvs.

 

Laureāti


*Kategorijā “Interjera dizains” galveno balvu ieguva Zane Tetere, Elīna Tetere (birojs “OPEN AD”) par biroja “4FINANCE” interjeru, kas tika prēmēts arī kā labākais biroju interjers. Par labāko interjera dizainu sabiedriskajām telpām tika atzīts restorāna “AQUA LUNA” interjers (Zane Tetere, Ieva Māķena, Paulina Kraszevska, birojs “OPEN AD”). Kategorijā “Dzīvojamās vides telpu interjera dizains” par laureāti kļuva interjera projektētāja Inga Romberga, kura veidojusi interjeru atpūtas māju kompleksam “Kāpas”.

* Kategorijā “Vides dizains” galveno balvu ieguva Uģis Zābers (birojs “SZK.Z”) – ēka “The Home” (Dzintaru prospektā 32 Jūrmalā), kas atzīta arī par izcilāko fasādes dizainu. Bet Gunārs Platpīrs par strūklaku “Kamols” Limbažos izpelnījās 1. vietu kategorijā “Ārtelpas objektu dizains”.

* Galvenā balva kategorijā “Modes/Tekstila dizains”, kā arī 1. vieta par izcilāko interjera tekstila produktu dizainu pienācās Baibai Rullei par darbu “WHITE linen curtains”. Par labāko modes aksesuāru dizaina izpildījumu atzina Baibu Cihovsku, Ilizani Grīnbergu ar darbu “Mantojums”.

 

* Kategorijā “Rūpnieciskais dizains” galveno balvu ieguva Svjatoslavs Oļeiņikovs, Artjoms Bugo, Jānis Valeika, Valdis Valeika, Aleksandrs Smertjevs, Jānis Kārkliņš (SIA “SKIPPI”) par darbu “AGAINER”, viņi ir arī 1. vietas ieguvēji par labāko ražotu produktu dizainu. Savukārt par teicamu produktu paraugu dizaina izstrādi prēmēts Arnis Kleinbergs (projektēšanas birojs “ARHIS”) par darbu “LED laterna PROP”.

 

* Kategorijā “Grafiskais dizains” galveno balvu ieguva Ingūna Elere, Tatjana Raičiņeca (birojs “H2E”) par darbu “Lsx20. Nacionālās valūtas mākslas gadi”. 1. vietu kategorijā “Grafiskā identitāte” ieguva Dmitrijs Pavlovs (birojs “DDB Latvia”) ar darbu “TEDx Riga vizuālā identitāte”.

 

* Kategorijā “Foto dizains” galveno balvu ieguva Anita Rozīte (Profesionālās fotogrāfijas skola) par darbu “Bellus Flics”, kas ir arī labākā dekoratīvā dizaina autorkolekcija. Izcilākā komunikāciju dizaina autorkolekcija – Mārtiņa Biķa darbs “Ilūzijas”.

 

* Neformālajā konkursā “ES LATVIJA” galveno balvu ieguva Karīna Vītiņa, RDMV par darbu “Es Te Biju”.

 

* Studentu balvu kategorijā “Rūpnieciskais dizains” vidējo mācību iestāžu grupā saņēma Laura Bojatjuka (RDMV) par darbu “Soliņi Spīķeru kvartālam”, savukārt augstāko mācību iestāžu grupā – Līga Priedeslaipa (Rēzeknes Augstskola) par gaismas ķermeņa dizainu.

 

* Studentu balva “Interjera dizainā” vidējo mācību iestāžu grupā saņēma Ieva Stelpe-Znota (Rīgas Amatniecības vidusskola) par ātrās apkalpošanas kafejnīcas interjeru, savukārt augstāko mācību iestāžu grupā – Alīna Dukāte (Latvijas Universitāte) par mākslas telpas mazpilsētā interjeru.

* Studentu balvu kategorijā “Grafiskais dizains” vidējo mācību iestāžu grupā saņēma Kristaps Ozols (Rīgas Amatniecības vidusskola) par SIA “Akmens nami” vizuālās reklāmas grafisko dizainu, savukārt augstāko mācību iestāžu grupā – Līga Felta, Latvijas Universitāte par tekstu atspoguļojošo klipu Džona Lenona dziesmai “Imagine”.

 

* Studentu balvu kategorijā “Modes dizains” vidējo mācību iestāžu grupā saņēma Ērika Rudika (Rīgas Amatniecības vidusskola) par tērpu kolekciju “Sāts”, savukārt augstāko mācību ie­stāžu grupā – Ginta Zabarovska (Latvijas Mākslas akadēmija) par rotu kolekciju “Laika joslas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+