×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

Konkursā “Jaunais finanšu eksperts” trešo reizi uzvar Jelgavas Spīdolas ģimnāzija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda.

Konkursā “Jaunais finanšu eksperts 2015” trešo gadu pēc kārtas uzvarējuši un 500 eiro naudas balvu ieguvuši skolēni no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. Šīs komandas izstrādātā infografika un debašu prasmes par finanšu drošību e-vidē novērtētas visaugstāk, informē “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūta vadītāja Evita Jansone.

“Šis gads mūsu komandai bija izaicinājumu pilns, jo skolā nav debašu kluba, tādēļ liels paldies mūsu vēstures skolotājai Gunitai Smiltānei, kura palīdzēja jauniešiem gatavoties debatēm. Ne mazāks izaicinājums bija infografikas sagatavošana, jo skolās to nemāca, tādēļ jauniešiem bija pašiem jāsaprot, kā to labāk darīt,” stāsta Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas ekonomikas skolotāja Inta Jorniņa.

Otro vietu un 300 eiro naudas balvu klases ekskursijai ieguva Valkas ģimnāzijas komanda, bet godalgoto trešo vietu ar 200 eiro naudas balvu ieguva skolēni no Jēkabpils Agrobiznesa koledžas. Ceturtajā vietā palika Talsu Valsts ģimnāzija, bet piektajā – Jelgavas Valsts ģimnāzija.

“Šogad konkursam pieteicās 36 komandas no visas Latvijas, un pētījuma laikā tika aptaujāti vairāk nekā 3200 jaunieši par finanšu drošību e-vidē. Tādējādi mēs ceram, ka jautājums, kā labāk aizsargāt savu naudu virtuālajā vidē, kļuva aktuāls ne tikai pašiem konkursantiem un viņu ģimenēm, bet arī tiem, kuri tika uzrunāti pētījuma laikā,” uzsver Jansone.

Konkursu “Jaunais finanšu eksperts” piekto gadu organizēja “Swedbank” Privātpersonu finanšu institūts. Konkurss norisinājās trīs daļās – vispirms vidusskolēniem bija jāizstrādā pētījums par tēmu “Jauniešu finanšu drošība e-vidē”, pēcāk tā dati bija jāapkopo infografikā. Trešajā kārtā klātienē norisinājās debašu turnīrs par konkursa tēmu, un ekspertu komisija noteica jaunā finanšu eksperta titula ieguvējus.

“Man kā IT drošības institūcijas pārstāvei bija patīkami dzirdēt, cik zinoši par kiberdrošību debašu daļā bija konkursa finālisti. Kopumā konkurss “Jaunais finanšu eksperts”, manuprāt, ir ļoti labs veids, kā mudināt jauniešus pētīt sabiedrībai aktuālus jautājumus,” atklāj žūrijas locekle, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+