×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Konkursa laikā cer savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu (1)

baterijas

Uzņēmums “Zaļā josta” devīto gadu pulcēs Latvijas skolēnus un bērnudārzu audzēkņus kopējā izlietoto bateriju vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, kura laikā plānots savākt rekordlielu izlietoto bateriju apjomu, informē “Zaļā josta”.

Uzņēmumā skaidro, ka konkurss veicina videi kaitīgo preču atkritumu savākšanu un pārstrādi, palīdzot pasargāt vidi no potenciāla piesārņojuma. Izlietoto bateriju vākšana izglītības iestādēs norisināsies līdz 2015. gada februāra beigām, aptverot visu valsts teritoriju.

Lai iesaistītos konkursā, izglītības iestādēm līdz gada beigām jāreģistrējas “Zaļā josta” mājaslapā “www.zalajosta.lv” izveidotajā konkursa datu bāzē. Tālāko konkursa dalībnieku sasniegumus noteiks viņu mērķtiecība un komandas darbs Latvijas atbrīvošanā no potenciālā piesārņotāja – izlietotām baterijām un akumulatoriem.

“Zaļā josta” izlietoto bateriju vākšanas konkursu rīko ciešā sadarbībā ar AS “BAO” – līderi izlietoto bateriju apsaimniekošanā Latvijā. Tādējādi ikviens konkursa dalībnieks var būt drošs, ka viņa savāktās baterijas pēc konkursa noslēguma nonāks pārstrādes rūpnīcā, tiks izkausētas un pārstrādātas jaunās vērtīgās izejvielās.

Lai motivētu konkursa dalībniekus savākt pēc iespējas vairāk bateriju, organizatori sarūpējuši naudas balvas pirmo trīs vietu ieguvējiem – 400, 300 un 200 eiro vērtībā. Tāpat sarūpētas daudzas pārsteiguma balvas no konkursa draugiem un atbalstītājiem.

Pagājušā mācību gadā izlietoto bateriju vākšanai pieteicās 241 izglītības iestāde, savācot un pārstrādei nogādājot nepilnas 24 tonnas izlietotu bateriju.

Kopumā “Zaļā josta” ar bērnu un jauniešu starpniecību sekmējusi vairāk nekā 88 tonnu izlietotu bateriju pārstrādi, pasargājot vidi no svina, kadmija un citu smago metālu radīta piesārņojuma un tā bīstamajām sekām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. atklāti sakot, tie, kas bildē, elementi, ne baterijas. un lādējamie – tos tikai žurnālisti met atejā vai nodod MAXXXimā, kad elektrība beigusies. saprotams, reiz šā kā tā arī izbeidzās pavisam.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +25.9
Alūksne +23.5
Daugavpils +23.1
Saldus +24.6
Liepāja +14.8
Jelgava +24.9
Ventspils +26.3
Limbaži +25
Madona +23.9
Rēzekne +23.0
Draugiem Facebook Twitter Google+