×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. novembris, 2014
Drukāt

Konkursā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” atbalstīti 13 projekti

Foto: LETAFoto: LETA

Konkursa "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ekspertu komisija - kinozinātnieks Viktors Freibergs, Losandželosā dzīvojošā latviešu komponiste, "Emmy" balvas laureāte Lolita Ritmane un dzejniece Māra Zālīte.

Filmu konkursā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” atbalstīti kopumā 13 projekti, kuriem tiks piešķirts finansējums 264,6 tūkstošu eiro apmērā, aģentūra BNS uzzināja Nacionālajā kino centrā (NKC).

Režisores Unas Celmas vēsturiskajai filmai “Dzīve blakus” piešķirti 22 000 eiro, tāda pati summa atvēlēta Jāņa Putniņa vēsturiskajai filmai “Sabiedrības cilvēks”, Rozes Stiebras animācijas filmai “Saule brauca debesīs”, Gunara Janovska “Pilsēta pie upes” ekranizējumam Viestura Kairiša režijā. Un Ineses Zanderes “Puika ar suni” ekranizācijai Dāvja Sīmaņa režijā, ziņo aģentūra LETA.

Jura Poškus filmai “Mežs” piešķirti 21 898 eiro un Jura Kursieša filmai “Oļegs” – 21 978 eiro.

Atbalstiti ari filmu bērniem un jauniešiem projektu izstrāde. Tā 21 606 eiro piešķirti Madaras Dišleres filmai bērniem “Paradīze 89”, 20 773 eiro atvēlēti filmai bērniem “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, 19 720 eiro piešķirti Dāvja Kaņepes filmai jauniešiem “Panda Taxi”, ar 15 797 eiro atbalstīta Ināras Kolmanes filma “Bille”, bet ar 12 882 eiro – Reiņa Kalnaeļļa animācijas filma “Āboļrauša šūpuļdziesma”.

Konkursā atbalstīti projekti filmu scenāriju rakstīšanai, vizuālo risinājumu izstrādei un demo materiālu izveidei. Filmu konkurss tika organizēts, uzsākot Latvijas simtgadei veltītu augstvērtīgu, žanriski daudzveidīgu un sabiedriski nozīmīgu filmu izveidi, ar mērķi aktualizēt Latvijas vēstures, valstiskuma un nacionālās identitātes tēmas, stiprinot visplašākajā auditorijā izpratni par nacionālo identitāti un Latvijas valsts attīstību, norāda NKC.

Projektus, kas tika iesniegti konkursā, vērtēja Latvijas simtgades filmu programmas ekspertu komisija, kurā bija kinorežisors Jānis Streičs, komponiste Lolita Ritmanis, filmu producents un kultūras mecenāts Boriss Teterevs, režisors Pēteris Krilovs, dzejniece Māra Zālīte, kinozinātnieks Viktors Freibergs un Latvijas jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa. Projektu producēšanas kritērijus vērtēja NKC pārstāvis Uldis Dimiševskis.

Kopumā konkursā tika iesniegts 31 projekta pieteikums, no kuriem desmit bija literāru darbu ekranizācijas, deviņas vēsturiskās filmas, četras mūsdienu drāmas, kā arī septiņas filmas bērniem un jauniešiem. Savukārt finansējumu projekta tālākai izstrādei saņems trīs literatūras darbu ekranizācijas, trīs vēsturiskās filmas, divas mūsdienu drāmas, divas filmas bērniem, viena filma jauniešiem un divi pilnmetrāžas animāciju filmu projekti.

Savukārt pēc gada ekspertu komisija izvērtēs jau uzrakstītos filmu scenārijus un filmu vizuālos pieteikumus, lai izlemtu, kurus filmu projektus attīstīt tālāk, lai vairākās atlases kārtās līdz 2018. gadam izveidotu augstvērtīgu un nozīmīgu Latvijas simtgades filmu programmu. Ar filmu vizuālajiem pieteikumiem tiks iepazīstināta arī Latvijas sabiedrība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+