Kultūra
Kultūrpolitika

Konkursā meklē Tukuma kultūras nama direktoru, piedāvājot 1292 eiro algu0

Foto – Leta

Līdz 26. oktobrim iespējams pieteikties Tukuma kultūras nama direktora amatam, kas kļuvis vakants pēc tam, kad līdzšinējā direktore un novada domes deputāte Dace Lebeda apstiprināta par novada pašvaldības izpilddirektori, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pašvaldības piedāvātais atalgojums atbilstošajam kandidātam ir 1292 eiro pirms nodokļu nomaksas.

No amata pretendentiem pašvaldība sagaida nevainojama reputāciju, akadēmisko augstāko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību kultūras vadībā, kultūras menedžmentā vai kultūras radošajās industrijās. Tāpat kultūras nama vadītājam vajadzīga vismaz trīs gadu pieredze vadošā amatā, izpratne par kultūras nama darbības principiem un pieredze iestādes finanšu līdzekļu plānošanā un izlietojuma uzraudzībā.

Galvenie direktora pienākumi ir kultūras nama darbības nodrošināšana atbilstoši nolikumam, iestādes darbības stratēģijas plānošana, vadīšana un koordinēšana, attīstot to par reģionālas nozīmes kultūras centru. Tāpat direktors atbildīgs par budžeta plānošanu un izpildes kontroli, izdevumu kontroli, materiāltehnisko un citu resursu apgādes plānošanu un racionālu izmantošanu. Sadarbībā ar citām pašvaldības iestādēm un struktūrvienībām kultūras nama vadītājs arī veido Tukuma novada kultūrpolitiku.

Jau vēstīts, ka deputāte, Tukuma kultūras nama vadītāja Lebeda domes ārkārtas sēdē bez konkursa iecelta novada pašvaldības izpilddirektores amata. Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans (“Tukuma pilsētai un novadam”) aicināja balsot par viņa izvirzīto kandidatūru izpilddirektora amatam, jo iespēju ieteikt kandidatūru balsošanai viņam ļauj likums. Taču opozīcijas deputāti rosināja rīkot konkursu uz šo amatu, jo tas nav politisks. Lukmans gan nepiekrita pārmetumiem, aicinot kolēģus “ievērot normatīvo aktu prasības”.

Protestējot pret konkursa nerīkošanu, seši opozīcijas deputāti domes sēdes zāli pameta. Lukmana virzītās Lebedas apstiprināšanai amatā pietika ar atlikušo astoņu deputātu balsīm. Pati Lebeda balsojumā nepiedalījās.

Domes priekšsēdētājs pauda, ka Lebedai ir maģistra grāds sabiedrības vadībā, viņai ir labas organizatoriskas spējas un jautājumi tiek risināti konstruktīvi. Tāpat jaunajai izpilddirektorei neesot “personīgo biznesa interešu”.

Lebeda pēc ievēlēšanas informēja, ka noliek deputāta mandātu un arī aptur savu darbību partijā “Vienotība”.

LA.lv