×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. septembris, 2014
Drukāt

Konkursā par 20 fotoradaru piegādi pieteikušies divi pretendenti – “Reck” un “Doma”

fotoradari3

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) rīkotajā konkursā par 20 stacionāro fotoradaru piegādi pieteikušies divi pretendenti – uzņēmumi “Reck” un “Doma”, aģentūra LETA noskaidroja CSDD.

Energobūvniecības kompānija “Reck” mērierīces ar Doplera principu piedāvājusi iegādāties par 896 786 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), bet iekārtas ar lāzera skeneri šis uzņēmums gatavs uzstādīt par 245 017 eiro bez PVN.

Uzņēmuma “Doma” piedāvājums ir dārgāks. Piedāvājumu atvēršanas sanāksmē nosauktās cenas liecina, ka mērierīces ar Doplera principu šis pretendents ir gatavs piegādāt par 1 200 000 eiro bez PVN, bet iekārtas ar lāzera skeneri – par 500 000 eiro bez PVN, norādīja CSDD.

Termiņš, līdz kuram jāpieņem lēmums, neesot noteikts, taču CSDD sola, ka speciāla kavēšanās nenotiks. Direkcija joprojām cer, ka pirmos radarus izdosies ieviest jau šogad.

SIA “Reck” darbojas energoceltniecības nozarē, sniedzot elektromontāžas pakalpojumus. “Reck” apkalpo elektroietaises, elektrolīnijas, transformatoru punktus, kabeļu līnijas spriegumā no 0,4 līdz 330 kilovoltiem. Kompānija arī nodrošina elektroapgādes ārējo tīklu izbūvi, avārijas seku likvidāciju un apakšstaciju apkalpošanu.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka 2013.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 15 180 636 eiro, bet peļņa – 969 566 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir Armands Garkāns un Viesturs Kaģis.

Savukārt “Doma” nodarbojas ar pilna spektra laboratorijas apgādi, ieskaitot mērinstrumentus, laboratorijas iekārtas, patēriņa materiālus, kā arī apmācību aprīkojumu zinātnei. Uzņēmums galveno uzmanību velta komplicētiem instrumentiem un sistēmām, kas paredzēti zinātnei, izglītībai, kvalitātes kontrolei, apkārtējās vides monitoringam, ceļu būvniecības kvalitātes kontrolei un tehnoloģiskajām iekārtām farmācijas un citām rūpniecības nozarēm.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka šajā uzņēmumā kapitāla daļas pieder Agrim Irbītim, Oskaram Mozgiram, Aldim Strodam, Valdim Karakonam, Maijai Liepiņai un Aldim Strautmanim. Uzņēmuma apgrozījums pagājušā gadā bija 2 916 305 eiro, bet peļņa – 188 812 eiro.

Jau ziņots, ka iepriekš piedāvājumu iesniegšanas termiņš bija 19.augusts, taču tas tika pagarināts līdz 26.augustam. Tad CSDD nolēma veikt grozījumus konkursa nolikumā un piedāvājumu iesniegšanas termiņu pagarināja līdz šodienai. Grozījumos ir precizēti tehniskās specifikācijas dati, kuriem jāpiemīt iepirkumam, tāpēc pagarināts iesniegšanas termiņš.

Iepirkums sastāv no divām daļām, proti, valsts plāno iegādāties 16 transportlīdzekļu ātruma kontroles stacionārās iekārtas ar Doplera principu un četras transportlīdzekļu ātruma kontroles stacionārās iekārtas ar lāzera skeneri.

Doplera principa ātruma kontroles sistēma ir balstīta uz pāri ceļam vērsta radara kūļa tehnoloģiju, izmantojot ciparu fotokameru pārkāpuma fiksēšanai un iegūtā pārkāpuma attēla saglabāšanai. Sistēma ir aprīkota ar integrētu zibspuldzi izmantošanai gaišā un tumšā diennakts laikā, kas ir sinhronizēta ar fotokameru.

Stacionārā ātruma kontroles sistēma ar lāzera skeneri ir balstīta uz lāzera skenera tehnoloģiju, izmantojot ciparu fotokameru pārkāpuma fiksēšanai un iegūtā pārkāpuma attēla saglabāšanai. Arī šī sistēma ir aprīkota ar integrētu zibspuldzi izmantošanai gaišā un tumšā diennakts laikā, kas ir sinhronizēta ar fotokameru.

Konkursa nolikums paredz, ka pretendentam ir jānodrošina iekārtu nepārtraukta darbība visu diennakti un septiņas dienas nedēļā.
Iekārtu darbības monitoringu veiks CSDD, kura nodrošinās arī iekārtu apsardzi, noslēdzot līgumu ar apsardzes uzņēmumu. Tāpat CSDD nodrošinās iekārtu apdrošināšanu pret vandalismu.

Jau ziņots, ka, gatavojoties stacionāro fotoradaru atkārtotai ieviešanai uz Latvijas ceļiem, jau ir izvēlēts uzņēmums, kas radaru atrašanās vietām pievadīs elektrolīnijas. Konkursā uzvarēja uzņēmums “Citrus Solutions”. Šim uzņēmumam bija vienīgais nolikuma prasībām atbilstošais piedāvājums, bet piedāvātā līgumcena bija 119 729 eiro.

Privātā komersanta “Vitronic” fotoradari no Latvijas ceļiem tika noņemti 2012.gada decembrī, savukārt policija joprojām izmanto savus pirms vairākiem gadiem iegādātos četrus fotoradarus.

Iespējamās fotoradaru iegādes, uzstādīšanas un uzturēšanas izmaksas precīzi nav iespējams noteikt, jo tās ir atkarīgas no piedāvājumiem, kas tiks izteikti publiskajos iepirkumos.

Valdība maija beigās atbalstīja CSDD valdes priekšlikumu novirzīt uzņēmuma 996 010 eiro peļņas daļu stacionāro fotoradaru iegādei.
Lielākā daļa no 20 jaunajiem stacionārajiem fotoradariem atradīsies Rīgā un tās apkārtnē, liecina CSDD mājaslapā publiskotā karte.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+