×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2012
Drukāt

Konkursā par jaunu ātrās palīdzības mašīnu iegādi – divi pretendenti

LETALETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) konkursā par jaunu operatīvo transportlīdzekļu iegādi pieteikušies divi pretendenti, aģentūrai LETA pastāstīja dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Konkursa rezultāti varētu būt zināmi aptuveni pēc mēneša, februāra sākumā, jo ir nepieciešams izvērtēt gan iesniegtos dokumentus, gan arī pretendentu piedāvājumus. Pieteikšanās konkursam noslēgusies šonedēļ.

Automašīnas plānots iegādāties par nepilniem 3 miljoniem latu. Transportlīdzekļu iegāde tiks līdzfinansēta no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem, īstenojot projektu “Vienotas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveide”, kura kopējais finansējums ir 10,6 miljoni latu. Valsts līdzfinansē 10% no kopējām projekta izmaksām.

Jaunas ātrās palīdzības mašīnas būs paredzētas visiem reģioniem, izņemot Rīgas reģionu, kur NMPD apkalpo “Rīgas Sanitārā transporta autobāze” un transportlīdzekļi ir salīdzinoši jaunāki.

Patlaban ap 40% dienesta mašīnu ir ap desmit gadiem vai arī tās ir vecākas, un gandrīz pusei transportlīdzekļu nobraukums ir virs 300 000 kilometru, tāpat ir daudz mašīnu, kuru nobraukums ir 500 000 kilometru un pat vairāk, iepriekš skaidroja NMPD pārstāve, piebilstot, ka šī ir “diezgan nopietna situācija”.

NMPD brigādes diennaktī izbrauc vidēji uz vairāk nekā 1200 izsaukumiem, kopumā ik dienu izsaukumos dodas no 170 līdz pat 190 mediķu brigādes. Pirmajā darbības gadā visas brigādes izsaukumos nobraukušas gandrīz 13 miljonus kilometru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+