Kultūra
Latvijā

Izvēlēts Imantam Ziedonim veltītās pastmarkas dizains 1

Publicitātes foto

“Latvijas Pasta” un Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” organizētajā pastmarku dizaina konkursā ar 2074 balsīm uzvarējusi Andras Pētersones veidotā pastmarka “Imants Ziedonis ziedēs mūžīgi”, portālu “LA.lv” informēja “Latvijas Pasta” pārstāve Zane Plone.

Tādējādi šo dizaina ideju izmantos reālas pastmarkas dizaina izstrādē. Jauno pastmarku nākamā gada janvārī nodrukās 300 000 eksemplāru tirāžā ar nominālvērtību 0,50 eiro.

Godpilno 2.vietu ar 2017 balsīm konkursā ieguva Egijas Zīrāpas veidotā pastmarka, bet 3.vietu ar 279 balsīm – Elvitas Vilcānes pastmarkas “Uguntiņa – Krāsainās pasakas” dizains.

Konkursa uzvarētāja saņems balvu – grafisko planšeti, kā arī iespēju izgatavot savu unikālu personalizēto pastmarku komplektu “Latvijas Pastā”. Savukārt otrās un trešās vietas ieguvēji saņems Imanta Ziedoņa un Aivara Berķa grāmatu “No Jāņiem līdz Murjāņiem” un komponista Raimonda Tigula un dzejnieka mūzikas un dzejas CD formāta kopdarbu “Epifānijas” ar īpašiem fonda “Viegli” pārstāvju un komponista personalizētiem vēstījumiem.

Pastmarkas dizaina konkursu “Latvijas Pasts” organizē jau trešo reizi, taču pirmoreiz tajā definēta noteikta tēma. No 21.oktobra līdz 8.novembrim ikviens interesents interneta vietnē “http://jaunapastmarka.lv” aicināts iesūtīt savu pastmarkas dizaina skici ar asociācijām par Ziedoņa tēmu – ilustrāciju dzejai, pasakām, prozai vai radošas un neparastas idejas saistībā ar dzejnieku un viņa darbiem.

Visus iesniegtos darbus sākotnēji vērtēja žūrija, kuras sastāvā darbojās fonda “Viegli” pārstāve Māra Upmane-Holšteine, komponists Raimonds Tiguls, reklāmas eksperts Armands Leitis un “Latvijas Pasta” Filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs. 11.novembrī žūrijas izvēlētie darbi nodoti publiskam balsojumam sociālajos tīklos.

2012.gada pastmarku dizaina konkursā iesniegtas 166 pastmarku dizaina idejas, un konkursa finālā par saviem pastmarku dizaina favorītiem nodota 4451 balss. Ar 1181 balsi uzvarēja Jāņa Uzrauga veidotā pastmarka, kurā attēlots BMX riteņbraucējs. Savukārt 2011.gada konkursā uzvarēja Evita Eidinta ar pastmarku “Vieta, kur rodas stāsti”.

LA.lv