×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Konkursā par Preiļu novada suvenīru uzvarējis āboliņa četrlapītis no māla (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Preiļu novada domes izsludinātā ideju konkursā par Preiļu novadam raksturīgu suvenīru izstrādi uzvarējis keramiķa Raivo Andersona darbs “Māla četrlapu āboliņa lapa”, aģentūra LETA noskaidroja novada pašvaldībā.

Savā darbā keramiķis piedāvājis dažāda veida funkcionālus māla traukus un suvenīrus, par pamatu ņemot un dažādi apspēlējot Preiļu novada ģerbonī attēloto āboliņa lapu, kas simbolizē četras lauku teritorijas: Preiļu, Aizkalnes, Pelēču un Saunas pagastus.

Andersonam pasniegta iedzīvotāju simpātiju balvu, kā arī 100 eiro naudas balva.

Dalīto 3.vietu un 50 eiro naudas prēmijas ieguvusi Ināra Liepiņa ar darbu “Šokolādes un Čedara siera saldumi” un Igors Leitāns ar darbu “Preiļu novada tēja”.

“Šokolādes un Čedara siera saldumi” ir gatavoti no dabīgiem produktiem – tumšās un baltās šokolādes, papildinot ar Preiļu novadā ražotā cietā nogatavinātā Čedara siera pildījumu, žāvētiem augļiem un riekstiem.

Savukārt “Preiļu novada tēja” ir pagatavota no Preiļu novadā lasītām ogām un zālītēm. Uz tējas iepakojuma attēloti Preiļu novada atpazīstamākie arhitektūras objekti un novada skaistāko vietu unikālie zīmējumi ar to aprakstiem iepakojuma aizmugurējā pusē.

Veicināšanas balvu un 25 eiro naudas prēmiju konkursā ieguvusi Ilona Abdulajeva ar darbu “Idejas apģērbu un aksesuāru kolekcijai “Āboliņš un lins””.

Jauniegūtos suvenīrus paredzēts tirgot dažādās tirdzniecības vietās, izplatīt tūrisma izstādēs, kā arī dāvināt novada viesiem, veicinot Preiļu novada atpazīstamību.

Konkurss ”Par Preiļu novadam raksturīgu suvenīru izstrādi” tika rīkots ar mērķi izveidot Preiļu novadu raksturojošus suvenīrus. Tam iesniegtie darbi bija daudzveidīgi un izpildīti visdažādākajos materiālos. Konkursā ar saviem radošajiem darbiem un idejām piedalījās kopumā 14 autori.

Vērtējot iesniegtos darbus, konkursa komisija ņēma vērā idejas oriģinalitāti, suvenīra vizuālo pievilcību un uztveramību, kā arī suvenīra atbilstību Preiļu novadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Preiļi ir Īrijā? Ja jau paņēmuši īru simbolu?

    • Preiļu iedzīvotājs Atbildēt

      2012. gada 28.martā tika apstiprināts Preiļu novada ģerbonis. Tā heraldiskais apraksts vēsta, ka Preiļu novada ģerbonī ir attēlots zelta laukā melns krauklis, aiz tā kreisajā pusē zaļa četrlapu āboliņa lapa. Zelta laukā krauklis ir saglabāts no Preiļu pilsētas vēsturiskā ģerboņa, bet četrlapu āboliņa lapa ataino novada četras lauku teritorijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+