×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. maijs, 2012
Drukāt

Konkursā “Sprīdis labākai dzīvei” sabiedrības balsojumam izvirzītas 14

Paldies 128 autoriem no Latvijas pilsētām un ciemiem, kas iesniedza projektus Rietumu Bankas labdarības fonda (RBLF) un “Latvijas Avīzes” konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” šā gada otrajai kārtai. Labus darbus iecerējušas gan skolas, biedrības, draudzes, nevalstiskās organizācijas, bibliotēkas, gan kultūras nami, novadu domes, muzeji, pat rokdarbu pulciņi… 


“Apzināmies, ka nevaram palīdzēt visiem, jo projektu ir daudz, tie ir ļoti dažādi, un redzam, ka daudz kur būtu nepieciešama palīdzīga roka. Tādēļ šoreiz žūrija spraigi un ilgi diskutēja par projektiem, ko izvirzīt balsošanai. Ja neesat saņēmuši mūsu atbalstu, tas vēl nenozīmē, ka projekts ir bijis slikts vai nevajadzīgs, – konkurence ir liela un mums bija jāizvēlas vispiemērotākie projekti gan to atrašanās vietas, gan mērķa, gan potenciālā sabiedrības labuma ziņā,” saka Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Piecos konkursa “Sprīdis labākai dzīvei” gados projektu autoru vidū ir bijuši arī vidusskolēni, bet šoreiz projekts saņemts no visjaunākā autora – 8. klases skolnieces Līvas Juknevičas. Viņa mācās Skujenes pamatskolā, kas atrodas Vecpiebalgas novada nomalē, tāpēc gandrīz visi skolēni skolā ierodas ar autobusu. No rīta līdz stundu sākumam daudziem jāgaida stunda, bet pēcpusdienā pēc mācībām līdz autobusam ir 3 – 5 stundas (kā nu kuram) brīva laika.

 

“Tādēļ ļoti vēlamies iegādāties dažādas spēles, lai atpūstos un labi pavadītu laiku, citādi ir tikai jāmācās vai pašiem jāatrod nodarbe, kas nereti nebeidzas sevišķi labi,” raksta Līva sava projekta pieteikumā “Sprīdis līdz autobusam”.

 

Arī pārējie trīspadsmit balsošanai izraudzītie projekti cenšas uzlabot daudzu cilvēku ikdienu, pirmām kārtām bērnu. Jaunus un labiekārtotus rotaļu laukumus vēlas ierīkot Dundagā un Dauguļu speciālajā internātpamatskolā Dikļos, bet Barkavas pagasta Stalidzānu bibliotēkā – bērnu un jauniešu atpūtas telpu. Skaidrs, ka arī fiziskas nodarbības iepriecina visu vecumu un spēju dalībniekus. Ja taps sporta laukums Liepājas centra pamatskolā, tur varēs trenēties arī kaimiņu skolas bērni. Ilūkstes senioru veselības uzlabošanai noderētu pārvietojams sporta inventārs. Bet biedrība “Brīnumpastaliņa” nolēmusi sarīkot sporta svētkus Latvijas bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Daļā projektu pausta vēlme pēc koptām un omulīgām sabiedriskām telpām. Kuldīgā veselības atbalsta un izglītošanas centrā “Kurzeme” jānomaina logi; Alūksnes novada vidusskolas mājturības un tehnoloģiju klasei vajadzīga renovācija; jāuzlabo Lielplatones dienas centra “Birztaliņas” veļas mazgāšanas un dušas telpa; vajag pabeigt būvdarbus krīzes centrā “Patvēruma māja” Beverīnas novadā; Bebrenes pagasta medpunktā jānomaina logi un jānopērk mēbeles; Murmastienes kultūras centrā jāizbūvē skatuve, bet Glūdas pagasta aktivitāšu centram nepieciešams aprīkojums metālapstrādes, keramikas un kokgriezuma darbiem.

 

Ar projektiem plašāk varat iepazīties internetā www.la.lv un www.rblf.lv.

Balsojums ir sācies – laiks palīdzēt labajām iecerēm! Projektu autori gaida atbalstu gan no Latvijas, gan visām pasaules vietām, kur latvieši devušies, bet nav aizmirsuši par tuviniekiem dzimtenē.

Par otrās kārtas projektiem var balsot http://spridis.la.lv līdz šā gada 22. maijam.

Atgādinājums – katrs drīkst balsot vienu reizi un tikai par vienu projektu!

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+