Latvijā
Izglītība

Konkursā vidusskolām uzvar ideja par vienotu aprūpes centru bērniem un senioriem0

Publicitātes attēls

Tukšajās skolās Latvijas reģionos izveidot aprūpes centrus, kuros vienkopus uzturētos bērni un seniori, tādejādi stiprinot paaudžu saikni – šāda ideja uzvarēja konkursā vidusskolēniem “Biznesa nakts”, ko organizēja “Biznesa augstskola Turība”, informē rīkotāji.

Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts tehnikuma apvienotā komanda „Esi izturīgs” savā īpašumā ieguva 500 EUR no konkursa galvenā atbalstītāja “Swedbank”.

Senioriem tā būtu iespēja rūpēties, stāstīt un mācīt dzīves gudrības centros esošajiem bērniem, savukārt bērni spētu radīt prieku un pozitīvas emocijas ikvienam tur dzīvojošajam senioram.

Par konkursu, kura ietvaros 24 stundu laikā bija jāsagatavo un jāprezentē konkrētas problēmsituācijas risinājums, uzvarētāju komandas dalībnieks Dāvis Lapiņš saka: “Sākumā šķita, ka uzdevums būs viegli paveicams, bet tā nebija. Lai izdomātu risinājumu, apspriedei veltījām pat četras stundas, tikai tad sākām veidot kopējo bildi. Tā noteikti bija ļoti vērtīga pieredze ikvienam vidusskolēnam. Ceru, ka man būs iespēja šādā konkursā piedalīties vēlreiz. Par iegūtās balvas pielietojumu vēl neesam domājuši neesam – pirmā doma pēc noslēguma bija doties mājās un izgulēties, jo konkursam veltījām daudz spēka un emociju.”

Konkurss norisinājās no 25. līdz 26. janvārim “Biznesa augstskolas Turība” Biznesa inkubatorā.

Saistītie raksti

Uzņēmīgi jaunieši 24 stundu garumā neatlaidīgi diskutēja, plānoja un radīja veiksmīgas biznesa idejas, kuras nākamās dienas rītā prezentēja īpaši izvēlētai žūrijai, kas pēc vairākiem kritērijiem, rūpīgi izvērtējot komandu paveikto, noteica galvenās balvas ieguvējus.

Pasākumā kopumā piedalījās 15 vidusskolēnu komandas no visas Latvijas – Jelgavas, Krāslavas, Liepājas, Daugavpils, Valmieras, Vecumniekiem, Skrīveriem, Neretas un Rīgas.

LA.lv