×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. aprīlis, 2013
Drukāt

Konkursā “Zelta ābele 2012” pasniegtas balvas par labāko grāmatu noformējumu

foto - Letafoto - Leta

Konkursa “Zelta ābele 2012” noslēguma ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā ceturtdien tika pasniegtas balvas par labāko grāmatu noformējumu, bet balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībā saņēma grāmatniecības pētnieks Ojārs Zanders, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Dace Pugača.

No dzejas izdevumiem balva piešķirta grāmatu komplektam: Anna Foma “Jaunā Vāgnera klusēšana”, Velga Krile “Kā mirdzošas būtnes”, Arvis Viguls “5:00”, kura mākslinieks ir Zigmunds Lapsa, izdevējs – “Mansards”.

Savukārt no prozas darbiem par labāko atzīts Džeimsa Džoisa “Mākslinieka portrets jaunībā”, kura mākslinieks ir Valdis Villerušs, izdevējs – “Jumava”.

Dokumentālo izdevumu vidū uzvarējusi Dzintras Gekas “The Children of Siberia” I, II daļa, kuru māksliniece ir Linda Lūse, izdevējs – fonds “Sibīrijas bērni”.

Nominācijā “Dzeja bērniem” uzvarējusi Ineses Zanderes “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, kuras dizainu, datorsalikumu veidojuši Rūta Briede un Artis Briedis, ilustrētājs ir Reinis Pētersons, izdevējs – “Liels un mazs”. Apgāds “Liels un mazs” saņēmis arī diplomu par sērijas “Bikibuks” izveidi. Tās dizaina autori ir Rūta Briede un Artis Briedis, ilustrētāji – Reinis Pētersons, Juris Petraškevičs, Kristīne Jurjāne, Līga Kičena, Edmunds Jansons, Maija Līduma.

Bērnu prozas grāmatu jomā arī uzvarējusi Ineses Zanderes grāmata “Pūces svinības”. Tās dizainu veidojusi Ūna Laukmane, ilustrētāja ir Ieva Jurjāne, izdevējs – “Liels un mazs”.

Zinātnisko grāmatu vidū balvu ieguva Aivara Leita “Leģendas hipotēze. Jānis Staņislavs Roze”, kuras māksliniece ir Anta Pence, izdevējs – “Neputns”.

Nominācijā “Uzziņu literatūra” balva piešķirta Mārtiņa Sirmā “Mārtiņa Sirmā virtuves padomu grāmatai”, kuras māksliniece ir Ineta Berkmane, “Muretart”, ilustrētājs – Reinis Virtmanis, izdevējs – “Jumava”.

Starp mācību grāmatām balvu ieguva Indras Sproģes, Renāra Kaupera “Māci mani, Degunlāci!”, kuras māksliniece ir Indra Sproģe (attēlā), dizaina autori – Aivars Plotka, Mārtiņš Plotka, izdevējs – “Poligrāma”.

Nominācijā “Mākslas izdevumi” uzvarēja Jāņa Dripes “Latvijas arhitektūra 1991–2011”, kuras mākslinieks ir Jānis Dripe juniors, izdevējs – “Jumava”.

Grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele” ir viens no vecākajiem profesionālajiem nozares konkursiem Latvijā, kas šogad atskatās gan uz 20 gados paveikto, gan uz Latvijas grāmatu mākslas attīstību kopš 1994. gada. Šogad konkursā piedalījušies 35 izdevēji ar 108 izdevumiem.

Pēc apbalvošanas ceremonijas tika atklāta izstāde “Konkurss “Zelta ābele”. Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+