×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2012
Drukāt

Konkursanti cenšas, traucē cirks un glamūrs


Foto - Karīna Miezāja, Anda Krauze un Timurs SubhankulovsFoto - Karīna Miezāja, Anda Krauze un Timurs Subhankulovs

Jūrmalā pašā karstumā 11. starptautiskais jauno izpildītāju konkurss “Jaunais vilnis”. Trīs pirmās dienas vērtējumi.


 

Andžella Goba, Nacionālās operas soliste, docente Mūzikas akadēmijā:

“Esmu ļoti priecīga par mūsu vokālā džeza grupu “Framest” – atraisīti, ļoti centās, izteiksmīgi, jūtama iekšēja saliedētība, savstarpēja labestība, kopā būšanas prieks. Īpaši gribu uzteikt Jāni Ķirsi. Lielisks vokāls, labi parādīja savas spējas. Vienīgi, klausoties televīzijā, man radās vēlēšanās ansamblī vairāk dzirdēt konkrēti katru balsi. Diemžēl orķestra pavadījums ņēma virsroku. Pieļauju, tā ir pārraides vai apskaņošanas vaina. Bet kopumā – malači!

Simpātiska ar uzrunājošu mūzikas izvēli bija lietuviete Diāna Jasilionīte, taču mana favorīte lieliskā balss tembra un muzikalitātes ziņā ir ukrainiete Marija Jaremčuka.

Diemžēl pēdējos gados prominenču un slavenību maku biezuma un izrādīšanās parāde ņem virsroku pār pašu konkursu. Žēl. Arī garais koncerts pirms konkursa man nešķiet saistošs.”

Aivars Hermanis, mūziķis un producents:
Hermanis_TS_7

“Mūsu jaunieši – vokālā džeza grupa “Framest” – likās mazliet ne savā ādā. Bet to var saprast – viņiem nav pietiekamas konkursu pieredzes pretstatā dažiem labākajiem konkursantiem, pēc kuru priekšnesuma jūtams, ka viņi uzstājas regulāri un tas ir viņu darbs. Iespējams, mūsējo priekšnesuma vaina meklējama izvēlētajā dziesmā džeza svinga stilā, kas varbūt jauniem cilvēkiem īsti asinīs nesēž. Notis pareizas, bet līdz galam organiski nesanāk. Ja par atskaites punktu ņem, piemēram, iepriekšējo gadu sniegumu, tad “Framest” atpaliek no “Cosmos” parādītās kvalitātes.

Labs sniegums bija dziedātājai Nilū no Krievijas un ukrainietei Marijai Jaremčukai.

Kopējais līmenis iepriekšējos divus gadus man šķita labāks. Šogad uz skatuves bija par daudz izteikti vāju dziedātāju, kas, manuprāt, konkursam pielaisti vien plašāka valstu skaita dēļ. Piemēram, grupa no Meksikas “Los Rumberos” tipiski pašdarbnieciskā līmenī. Citā estētikā, nekā šādos konkursos pierasts, uzstājās Somijas duets “Cristal”.

Pats konkurss “Jaunais vilnis” ir laba lieta – jauniešiem no bijušās savienības dod iespēju parādīties televīzijā un nokļūt apritē, taču sarīkojumam kopumā traucē apkārtējais glamūrs, ažiotāža un slavenību ambiciozā, provinciālā izrādīšanās.”

 

Aija Andrejeva, 2009. gada dalībniece konkursā “Jaunais vilnis”:

Aisha_KM_7“Vērtējot konkursantus, grūti norobežoties no “Jaunā viļņa” vājprāta pirms viņu uznākšanas. Pats konkurss ir forša lieta, diemžēl jau gadiem nekas nemainās, un man kā skatītājai kļūst garlaicīgi.

Sākumā netiku vaļā no sajūtas: man tikai liekas vai tik tiešām visi pirms mūsu “Framest” startējušie, izņemot foršo ukrainieti Mariju Jaremčuku, ir tik vāji? Vēlāk iepriecināja lietuviete Jasilionīte – interesants tembrs, tomēr nepiemērota dziesma. Taču zinu, producenti to var likt mainīt pat pēdējā brīdī.

Balss tembra ziņā kā tīrradnis izklausījās Nilū no Krievijas. Taču viņas harisma galīgi nesaderēja ar vizuālo tēlu. Sapucēta un safrizēta kā tante. Mūsu “Framest” turējās savā džeza nišā, tēlā un stilā. Foršs priekšnesums!”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+