Latvijā
Politika

Konkurss ar vienu uzvarētāju: Kāpēc jārīko jauns, ja bija arī citi pretendenti?16

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata kandidāts Māris Skujiņš pēc tikšanās atbild uz žurnālistu jautājumiem preses konferencē Finanšu ministrijā. Foto – LETA

Valsts kanceleja tuvākajā laikā izsludināšot jaunu konkursu uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu. Jauns konkurss nepieciešams, jo iepriekšējā konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš, kuru finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola virzīja apstiprināšanai amatā, atsauca savu kandidatūru.

Konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu tika izsludināts 9. aprīlī. Tajā pieteikušies 19 pretendenti. Konkursa trešajā jeb pēdējā kārtā tika analizētas četru pretendentu “vadības kompetences, stratēģiskais redzējums, spējas un pieredze komandas vadīšanā un pārmaiņu vadībā”. No četriem kā visatbilstošāko VID ģenerāldirektora amatam atzina M. Skujiņu. Kāpēc, M. Skujiņam atsaucot kandidatūru, iespēja netika piedāvāta pretendentam, kurš savāca otru lielāko punktu skaitu? Izrādās, tāda šajā konkursā neesot.

Lēmums par jauna konkursa izsludināšanu vai lēmums par kādas amatpersonas pārcelšanu attiecīgajā amatā ir finanšu ministra kompetencē, paskaidroja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. “Tā kā finanšu ministre ir norādījusi, ka nepieciešams izsludināt jaunu konkursu, Valsts kanceleja attiecīgi arī rīkosies un joprojām turas pie principa – atrast vislabāko un atbilstošāko amata kandidātu,” teica J. Citskovskis.

Tieši viņš bija VID amata pretendentu konkursa komisijas vadītājs. “Konkursa komisija noslēdza savu darbu ar pieņemto gala lēmumu, iesakot ministrei vienu pretendentu, kurš vislabāk atbilst amata aprakstā noteiktajām prasībām un virzīšanai to iecelt amatā. Līdz ar to atbilstoši arī normatīvajiem aktiem nav iespējams atjaunot komisijas darbu, pārvērtējot citus pretendentus,” piebilda ierēdnis. Par komisijas pieņemto lēmumu J. Citskovskis žurnālistus informēja 1. jūnijā, finanšu ministre 4. jūnijā paziņoja, ka M. Skujiņa kandidatūru virzīs apstiprināšanai valdībā, bet 7. jūnijā viņš atsauca savu kandidatūru, paziņojumā rakstot, ka “melu kampaņas organizatori un tās tiražētāji medijos ir uzvarējuši”.

Finanšu ministre D. Reizniece-Ozola vaicāta, kāpēc rīko jaunu konkursu nevis izvērtē tikko notikušā konkursa pārējos trīs kandidātus no četriem atlasītajiem, apgalvoja, ka nepastāv iespēja izvēlēties kādu citu kandidātu no esošo pretendentu loka, jo “konkurss ir beidzies”.

“Jauns konkurss ir labākā iespēja, kā atklātā un godīgā veida izvēlēties VID vadītāja amata pretendentu. Jauns konkurss nodrošinās visiem amata pretendentiem vienādas starta pozīcijas,” darīja zināmu finanšu ministre.

Drošības policija (DP) ir izskatījusi Valsts kancelejas iesniegumu par nu jau bijušā VID ģenerāldirektora amata kandidāta Māra Skujiņa iespējamo saistība ar skandālos iepīto uzņēmēju Māri Martinsonu, ziņo aģentūra LETA. Taču plašākus komentārus DP nesniedz.

LA.lv