×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Konkurss jaunajiem «Senču aicinājums 2012»


Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Jau trešo gadu Eiropas Parlamenta deputāte San
dra Kalniete kopā ar “Latvijas Avīzi” un Zemnieku saeimu, lai veicinātu Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību, izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem “Senču aicinājums”. 


 

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus. Galvenā balva tiks piešķirta cilvēkam, kurš veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību, piekopj lauku dzīvesveidu, kā arī sociāli atbildīgi veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību.

Šogad konkursa žūrija nolēma konkursu izsludināt jau vasarā, lai būtu iespēja vairāk iepazīt konkursa pretendentus un sekot jauno lauksaimnieku saimniekošanai ilgākā laika posmā. Pieteikšanās konkursam ilgs no 7. jūnija līdz 6. jūlijam. Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku saeimas organizētāja Lielajā lauksaimnieku ballē 2013. gada janvārī.

Pirmo reizi konkurss tika organizēts 2010. gadā un par tā uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā. Par 2011. gada uzvarētāju kļuva Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu trīs dienu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm vai gadatirgiem, vai pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Konkursa veicināšanas balva 20 cilvēkiem – dalība divu dienu jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

 

Žūrijas sastāvs

Žūrijas priekšsēdētājs Raitis Ungurs, Latvijas Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs,

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle;

Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas priekšsēdētaja vietniece;

Viesturs Serdāns, “Latvijas Avīzes” valdes priekšsēdētājs;

Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne;

Anna Vītola-Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore;

Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;

Indulis Jansons, Latvijas Lauksaimniecības Kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs;

Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs.

 

Uzziņa

Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot pa e-pastu: birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi “Jauno lauksaimnieku konkursam”.

Papildu informāciju var saņemt Zemnieku saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+