×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. janvāris, 2012
Drukāt

Konkurss kooperatīviem

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) organizē konkursu Gada labākais lauksaimniecības kooperatīvs.

Konkursā tiks noteikti laureāti nominācijās Gada uzticamākais kooperatīvs, Gada kooperatīvs izaugsmē un Reģiona labākais kooperatīvs. Ar šā konkursa palīdzību plānots veicināt Latvijas lauksaimniecības kooperatīvu atpazīstamību un popularitāti, informēt sabiedrību par labākajiem Latvijas lauksaimniecības kooperatīviem, to sasniegumiem un paaugstināt zemnieku motivāciju kooperēties.
Konkursā var balsot tikai par atbilstīgām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvām sabiedrībām (LPKS). Kooperatīvu atbilstības izvērtēšana notiek katru gadu. 2010. gada atbilstīgos kooperatīvus var atrast LLKA mājas lapā (www.llka.lv). „Ja zemnieks vēlas kļūt par biedru kādā no LPKS, tad iesakām tam pārliecināties, vai konkrētais kooperatīvs ir saņēmis atbilstību. Atbilstības izvērtēšanas procedūra ir pietiekami stingra. Kooperatīvi, kas kritērijus izpilda, ir uzskatāmi par uzticamiem un stabiliem sadarbības partneriem,” uzskata LLKA izpilddirektore Linda Bille.

LLKA apvieno 55 Latvijas lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS). LPKS sniedz pakalpojumus zemniekiem, bet nenodarbojas ar lauksaimniecības produktu ražošanu. Svarīgi ir nejaukt LPKS ar lauksaimniecības kooperatīviem, kuri nodarbojas ar ražošanu. LPKS galvenie uzdevumi – meklēt izdevīgus realizācijas kanālus zemnieku saražotajai produkcijai, nodarboties ar izejvielu sagādi zemniekiem, sniegt dažādu veidu pakalpojumus ekonomiski izdevīgai saimniekošanai. Pamatprincips – jo vairāk pārdod, jo labāka pārdošanas cena un mazākas pārdošanas izmaksas uz katru pārdoto produkcijas vienību. Ir atsevišķi LPKS, kas pārstrādā savu biedru – zemnieku – produkciju. Formas var būt dažādas.

„Šā konkursa ietvaros tiks noskaidrots zemnieku viedoklis par lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām Latvijā,” teic L. Bille. Lai neveidotos situācija, ka uzvar biedru skaita ziņā lielākie kooperatīvi, papildu zemnieku vērtējumam būs arī ekspertu vērtējums. Gala vērtējumu noteiks ekspertu komisijas lēmums un zemnieku balsojums attiecībā 50:50. Ekspertu komisijā piedalīsies LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, LLKA izpilddirektore L. Bille, Zemkopības ministrijas Lauku attīstības departamenta direktore Liene Jansone, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis un žurnāla Agro Tops galvenā redaktore Anita Pirktiņa.

Līdz 20. decembrim par lauksaimniecības kooperatīviem var nobalsot Latvijas Lauku konsultantu birojos, kā arī LLKA birojā Rīgā Hipotēku bankas filiālēs, Zemnieku Saeimas birojā, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes birojā un mājas lapā  http://balso.llka.lv. Uzvarētāju apbalvošana notiks 2011. gada 21. janvārī.

kooptab

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+