Mobilā versija
+0.8°C
Māra, Mārīte, Marita
Piektdiena, 24. marts, 2017
27. novembris, 2016
Drukāt

KONKURSS “LA” lasītājiem Ko zinām par Somiju?

Kantanens 2 VEST

Sadarbībā ar Somijas vēstniecību “Latvijas Avīze” izsludina “LA” lasītājiem konkursu, kurā jautājumus uzdod Somijas vēstnieks Latvijā Olli Kantanens (attēlā). Konkursu rīkojam par godu Somijas valsts svētkiem – Neatkarības dienai, ko somi svin 6. decembrī.

Konkursa nolikums

Atbildes uz jautājumiem jāatsūta “Latvijas Avīzes” redakcijas vēstuļu nodaļai Dzirnavu ielā 21, Rīgā, LV-1010, vai elektroniski, adrese vestules@la.lv, līdz 6. decembrim. Vienāda punktu skaita gadījumā uzvarētājus noteiksim izlozē. Konkursa rezultāti būs zināmi līdz 12. decembrim. Somijas vēstniecība apbalvos pirmo trīs vietu ieguvējus, balvās – veikala “Stockmann” dāvanu kartes katra 20 eiro vērtībā, kā arī būs piecas veicināšanas balvas – somu rakstnieku grāmatas, kas tulkotas latviešu valodā, un trīs balvas no “LA” – apgāda “Lauku Avīze” izdevumi. Lūdzu, noteikti uzrakstiet savu vārdu, uzvārdu, adresi un tālruņa numuru, lai varam ar jums sazināties par apbalvošanas dienu.
Jautā Somijas vēstnieks Olli Kantanens.

Foto no Somijas vēstniecības arhīva

1. Kādas divas krāsas ir Somijas karogā?

2. Kurš ir Somijas nacionālais putns?

a) gulbis
b) stārķis
c) cielava

3. Kas saista Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāli ar Somiju?

4. Kurā gadā Somija ieguva neatkarību?
a) 1920.
b) 1918.
c) 1917.
5. Viena no populārākajām mūsdienu Somijas rakstniecēm ir Sofi Oksanena. Nosauciet trīs viņas sarakstītos romānus, kas ir publicēti latviešu valodā.

6. Helsinkos ielu nosaukumi ir divās valodās. Kādās un kāpēc?

7. Nosauciet trīs somu sportistus, kuri ir uzvarējuši F1 pasaules čempionātos.

8. Nosauciet somu, 2016. gada Nobela prēmijas laureātu.

Pievienot komentāru

Jaunās sezonas topā - "oversize" blūzes. Kā tās valkāt, iesaka Indra SalcevičaJauno pavasara sezonu sagaidot, stilisti iesaka garderobē iekļaut apjomīgas blūzes un kreklus.
Rallija atkarīgās ar puķaino mašīnu - Vineta Ervalde un Līga Stirna (1)"Pirksti gaisā un visiem večiem tūlīt parādīsim, kur ir viņu vieta! Ja kāda sieviete ar tādu domu startē rallijā, viņas tiešām žēl," saka autosportiste Līga Stirna.
Draugiem Facebook Twitter Google+