×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. janvāris, 2015
Drukāt

Reģionālajos autobusu maršrutos gaidāmas lielākas ērtības (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

SIA "Aizkraukles ATU" ir viens no vietējiem pārvadātājiem, kas uzņēmēju apvienībā uzvarēja pārvadātāju konkursā Ogres virzienā.

No 1. februāra Jūrmalas, Bauskas un Ogres virzienā pasažierus varētu sākt pārvadāt jauni autobusi, un pasažieri tajos baudīs lielākas ērtības. Autotransporta direkcijas (ATD) iepirkuma konkursa rezultāti gan ir apstrīdēti Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), tomēr uzvarējušie konkursa dalībnieki cer uz sūdzību izskatīšanu iespējami agrāk.

Reģionālajā starppilsētu nozīmes maršrutu tīklā Latvijas vidienē lotē “Centrs-1” maršrutos Jūrmalas virzienā ir uzvarējusi uzņēmumu a/s “Nordeka”, a/s “Rīgas Taksometru parks” un a/s “Liepājas autobusu parks” veidotā apvienība. Rezultātus apstrīdēja SIA “Jūrmala -SV”, kas vakar savu lēmumu komentēt nevēlējās.

Par pārvadājumiem Bauskas virzienā līgumu iecerēts slēgt ar apvienību SIA “AIPS”, a/s “Nordeka”, SIA “Tukuma auto” un a/s “Liepājas autobusu parks” veidoto apvienību. Konkursa komisija protokolā norādīja, ka citi pieteikumi noraidīti nepamatoti zemās cenas dēļ. Bauskas virzienā patlaban pasažierus pārvadā SIA “Sabiedriskais autobuss”, kas arī piedalījās konkursā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Vitālijs Komars vakar ATD lēmumu nosauca “par nepamatotu”, bet viņa kolēģe Lāsma Zemīte skaidroja, ka nākamo gadu laikā nodokļu maksātāji par pasažieru pārvadājumiem pārmaksās aptuveni 3,8 miljonus eiro. Iemesls esot konkurences kropļošana, ko veidoja a/s “Nordeka” un a/s “Liepājas autobusu parks” piedalīšanās visu trīs virzienu konkursos.

Vai tā tiešām ir? “Latvijas Avīzē” aizvadītā gada beigās stāstījām, ka abas pasažieru pārvadātāju asociācijas norādīja uz SIA “Sabiedriskais autobuss” par 18 – 26% lētāku nekā vidēji konkurentiem piedāvājumu. Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas izpilddirektors Ivo Ošenieks vērsa uzmanību: “Nav noslēpums, ka agrāk šis uzņēmums arī nosolīja maršrutus par lētu cenu, faktiski tāmē neiekļāvās un valstij naudu neatmaksāja.” Piemēram, 2013. gadā SIA “Sabiedriskais autobuss” ATD nosolīja braukt Bauskas maršrutā ar 41,88 santīmu naudas ienākumu par kilometru maršrutā Rīga– Bauska–Rīga, bet faktiski saņēma 51,97 santīmus, kas nozīmē 131 952 latu atmaksu valstij. Naudu valsts nesaņēma.

Ogres virzienā uzvarējusi ir pretendentu apvienība, ko veido “Liepājas autobusu parks”, “Nordeka”, “Ogres autobusu parks” un “Aizkraukles ATU”. Pretendenta “Sabiedriskais autobuss” iesniegtais finanšu piedāvājums atzīts par nepamatoti lētu un izslēgts no dalības konkursā.

Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācijas vadītājs Uldis Kolužs sola, ka jau no 1. februāra Bauskas virzienā braukšot jaunie Čehijā ražotie “AIPS” autobusi un pazīstamās “Nordekai” piederošās “Setras”. Tiesa gan, ja IUB neatliks sūdzības izskatīšanu līdz janvāra pēdējām dienām. Likums paredz, ka IUB lēmums jāpieņem viena mēneša laikā pēc sūdzības saņemšanas. Īpašos gadījumos termiņu var pagarināt.

A/s “Rīgas Taksometru parks” līdzīpašnieks Leopolds Muižnieks vakar apstiprināja – Jūrmalas virzienam vajadzīgie autobusiņi ir nopirkti jau pērn oktobrī. “Esam iecerējuši vēl pirkt četrus autobusiņus cilvēku ar īpašām vajadzībām ērtībām. Viņiem iekāpšana būs paredzēta pa aizmugurējām durvīm,” tā L. Muižnieks.

Kopš 2008. gada turpinās tiesvedība ar pārvadātājiem par atklātā koncesijas konkursa rezultātiem maršruta tīkla lotē “Centrs-1”. Sabiedriskā transporta pakalpojumus līdz šim organizēja pagaidu kārtībā, pārvadājumu līgumiem nepārsniedzot divu gadu termiņus. ATD atzīst, ka līdz ar to cieta pārvadājumu kvalitāte, jo pagaidu līgumiem nav piemērojamas augstas kvalitātes prasības.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. NORDEKAS SETRAS JAU BRAUC …PIEMERAM UZ NERETU VAKAR 18.25
  SETRA248
  JV-1147.
  TAD IZNAK OGRES VIRZIENA ATLAVA TUR BRAUC JAUNUZVARETAJI
  TE BAUSKAS VIRZIENA VEL ….B BUS- NU I LAI ….
  JAPALUR NO MTS ,KAS UZ JURMALAS PUSI…

 2. tas ir mans atobus

 3. Kas ar CATu??

 4. SIA Sabieiskais Utubuss var iet ieskrieties! Līdz kaklam tās viņu grabažas. Ta ritens krīt nost, ta ātrumā nevar ielikt, ta panelis izdziest vai apkures nav. Reizi nedēļā redzu tādas lietas ar ko manu mašīnu nelaistu skatei cauri. Kam un cik jāmaksā lai ar tādiem graustiem skati izietu? Velkās arī 73 kmh ātrākais. Vairāk tikai no kalna un ar vēju mugurā.

 5. nu .labi gaidam 1 februari…. autoostas ar kameram aicinu safilmet jaunos businjus -parvadatajus…

Draugiem Facebook Twitter Google+