×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Konkursu Ēvalda Valtera piemineklim Kuldīgā sludinās atkārtoti (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Neviens no sešiem iesniegtajiem piedāvājumiem Ēvalda Valtera piemineklim Kuldīgā nav saņēmis viennozīmīgu žūrijas un sabiedrības atbalstu, tādēļ nolemts konkursu izsludināt atkārtoti, LA.lv uzzināja Kuldīgas novada domē.

“Konkursā godalgotas vietas nepiešķīra, bet ar veicināšanas balvām tika atzīmēts vides objekts ar gaismas elementiem un dabas tēliem jeb kalns ar velniņu (300 eiro), Ē. Valtera bronzas skulptūra (200 eiro), un piedāvājums ar Latvijas karogu Ventas upes līkumu formā (100 EUR), kuru par piemērotāko balsojumā bija izvēlējušies iedzīvotāji,” stāsta novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Duļbinska. Atbilstoši konkursa nolikumam darbi tika vērtēti, nezinot autoru vārdus, tie tiks atklāti atsevišķā pasākumā nākamajā pirmdienā, 20. aprīlī, Kuldīgas novada domē.

Žūrijas komisijas sēdē Ēvalda Valtera dēls Raits Valters sacīja, ka no iesniegtajiem priekšlikumiem viņu uzrunājis kalns ar velniņu, jo tas šķitis tēva garam atbilstošākais. Viņš dalījās atmiņās par neskaitāmajām reizēm, kad Valters izjokojis savus kolēģus. “Pēc dabas viņš bija tāds velnišķīgs, ēverģēlīgs. Ja mēs gribam cilvēku parādīt pēc būtības un ar moderniem līdzekļiem, tad nevajag pieturēties pie standarta tēla. Vienīgi mani neuzrunā novietojums Liepājas ielā,” sacīja Raits Valters.

Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis savā izvērtējumā uzteica Ē.Valtera bronzas skulptūru. Viņaprāt, šim darbam piemīt personības simboliskās un konkrētās nozīmes atklāsme. “Skulptūras pamatne ir ideāla, jo ilustrē skatuves grīdu. Tā nav postaments, bet Ē. Valtera būtības atklājējs – aktieris strēlniekos un dzīvē, leģendārs cilvēks savā profesijā,” norādīja Spārītis. Viņš arī bija tas, kas iedrošināja žūrijas komisiju izsludināt atkārtotu konkursu, atgādinādams, ka, piemēram, Brīvības pieminekļa atveids savulaik atrasts tikai ar trešo piegājienu. Tāpat O.Spārītis aicina kuldīdzniekus apzināties, ka Valters nepieder tikai Kuldīgai, viņš ir tuvs latvieša dvēselei, ikviens arī gribēs atbraukt un ieraudzīt savu Valteru.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajag arī citu žūriju, jo I.Bērziņas kliķe nav profesionāla kaut ko tādu izlemt!
    Arī Valtera dēlu nevar ņemt par nopietnu, jo šādi tipi tikai gozējas un pelna naudu ar vecāku slavu, kā to cenša darīt arī Dimiters.

Draugiem Facebook Twitter Google+