×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

“Vienotība” – konservatīva, bet vienlaikus toleranta. Saruna ar Arti Kamparu (13)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar partijas “Vienotība” ģenerālsekretāru Arti Kamparu sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs. Par partiju, “ģeopolitiku” un vietējo situāciju.

V. Krustiņš: – Jūs tagad esat ne tikai partijas ģenerālsekretārs, bet arī Ministru prezidentes padomnieks. Tas ir būtiski! Citēšu politologu Aigaru Freimani: “Pret Straujumu visi izturējās ļoti saudzīgi. Viņai izdevās (ieņemt amatu). Straujuma ir forša kundzīte, tomēr viņa nav viena. Kas ir Straujumas referentā grupa? Esmu pilnībā pārliecināts, ka viņu kāds rullē – vada. Viena noteikti ir Solvita Āboltiņa, taču viņu noteikti ir vairāk, kas pamāca, kā uzvesties, ko darīt.” Kāda ir jūsu loma pie premjeres?

– Manas funkcijas ir skaidri definētas – esmu padomnieks valsts enerģētikas sistēmas neatkarības nodrošināšanas jautājumos. Neslēpšu, ka aktuālākais jautājums ir atliktā gāzes tirgus liberalizācija. Atšķirībā no citām Baltijas valstīm, mēs šajā jautājumā dažādu iemeslu dēļ esam mēģinājuši laipot, taču vēlreiz atlikt to nebūs iespējams. Šī joma ir ārkārtīgi sarežģīta, samezglota un ar dažādām interesēm. Ņemot vērā, ka, trīs gadus strādājot ekonomikas ministra amatā, ar enerģētikas jautājumiem nodarbojos ļoti daudz, esmu apņēmies dot savu ieguldījumu un kopā ar Ekonomikas ministrijas speciālistiem radīt tādu gāzes tirgus modeli, kas ļautu mums būt enerģētiski neatkarīgiem.

– Jūs būsiet partijas “acs un auss” premjeres birojā?

– Nē, nē, šoreiz tā gan nebūs. Es jau teicu, ka izmantošu savu pieredzi konkrētā jomā.

– Bet arī citus padomus neliegsiet…

– Protams, tāpat kā līdz šim. Piemēram, nupat mums bija diskusija par mikrouzņēmuma nodokli. Daudzi aizmirsuši, ka tieši es kā ekonomikas ministrs ieviesu šādu īpašu samazinātu nodokli nelielajiem uzņēmumiem, kamēr tā laika finanšu ministrs to ne pārāk atbalstīja. Taču, kā jau parasti notiek, līdzi nāk arī negatīvi aspekti, un mikrouzņēmumu nodokli mēģina izmantot arī dažādi “optimizētāji”. Taču tas nav iemesls, lai no šāda nodokļa režīma atteiktos, ir jāmeklē risinājumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. k’tur ir ar vienotības pi derastiem

 2. Piemēram tas, ka Valsts valodas centrs mēģina piespiest, lai cilvēki, kuriem latviešu valoda nav dzimtā, ikdienā runā latviski arī ģimenē vai darbavietā.
  ++++++++++++++++++++++++++
  Galīgi aptracis! Valodas centrs nevienu negrib piespiest, vēl jo vairāk runājot par valodas lietošanu privātā dzīvē.
  Valodas centrs aicina, tas pareizi, jo kāpēc latviešiem darbā būtu savā valstī jārunā svešvalodā?

 3. Un kuri tad,Kamparaprāt,ir tie anonīmie nacionālradikāļi un šovinisti?

 4. Izlasu A,Žīgures rakstu un tur pat Kampara interviju.Pēc Kampara sajūta,ka vēl arvien esam PSRSā.Jautājumi kolosāli,bet atbildes,atbildes…! Dievs pasargi ! Pilns ar meliem,glumiem meliem.Par tiem nacradikāļiem,valodu un VVC.Nu KĀ ??? var tā melot,tas jau ir trakāk kā okupantu presē,ka LIEK !!! runāt VVC latviski arī MĀJĀS !!!???Par prezidentu vispār “sviests”.Diskutēt par agru,bet tu re,ka izvelk no zoo pēdejā brīdī.Kandidātam jābūt starptautiski atzītam,tautas mīlētam utt.Mīlīši,bet tas taču NAV b.BĒRZIŅŠ !!!Un kur nu vēl par to Rinkeviča uzsaukuma neparakstīšanu !!Riebjas tos melus lasīt,kur nu vēl atspēkot !!
  Un tāda ir VISA !Straujumas/Āboltiņas Astoņkāja komanda!!”Neatkarīgais”Rinkevičs pēc skeletu izņemšanas Velnam pārdevies. Tāda nu ir 1/2 Vienotības.Pats Kampars nebalsos par Levitu,jo Āboltiņas muskatieri no gudriem,domājošiem cilvēkiem baidās kā Velns no krusta !Solvitai un Co vajadzīgas “straukumas”,”kozlovski”utt.Ne velti Gen bei u.c. spļauj virsū tādai valdībai in prezidentam.Īpaši RD !!Līdz nākošām vēlēšanām LV paliks tikai okupanti un Šlesera jaupilsoņi.
  Ceru,ka vēl MŪSU Satversme darbojas ar 100.p,

 5. KAMPARA tēvs bija padomju gados Tukuma izglītības nodaļas vadītrājs un ilgus gadus rajona izpildkomitesjas priekšēdētājs un vietnieks.Māte bijusi precēta ar padomju laiku ministru,tad ar šo Kamparu.Tur tā sēkla sasēta.Kampars gan padomju gados bija cienāms,muļķības no viņa maz dzirdēja.Toties šis kampars – varat sagaidīt visu no viņa.Mācījies Tukuma 2. vidusskolā – kas bija krievu latviešu kombināts.
  Tur viņš audzis.izglītība vien knaps inženieris RTU ,bez gudrām domām un labi nostādītu savu biznesu.

 6. jācer, ka arī šī partija, kura par valsti domā tikai tik, cik tā dod labumu viņu īpaši pietuvinātajiem, būs turpat, kur jau vairākas tai līdzīgās jau ir. Būtu labi, ja tas notiiktu pēc iespējas drīzāk.

 7. ”Solvitas Āboltiņas tēls mērķtiecīgi veiktas antikampaņas dēļ diemžēl pēdējā pusgada laikā ir pasliktinājies. ”
  Vai nu gudrs vai gudrība ir atstājusi šo vīru – tā Āboltina ar savu augstprātību un lielmanību ir pati sev radījusi antikampaņu. Pie reizes Bauskā viņa nav vienīgā politiķe, kura zaudējusi savu reputāciju ar kafiju 150 km / stundā. Pirms tam jau bija kāda Vienotības policistu ministre, kura lika izdzenāt ar kruķiem ”bruņotos” Bauskas iedzīvotājus, kuri aizstāvēja savu slimnīcu pilsētas centra – to vietiņu jau bija iekārojis kāds ar Vienotību saistits darbonis…

 8. Loģiska un izsvērta intervija

 9. Kampars ir blēdis un būs blēdis! Kāpēc tādi jāintervē?

 10. Atkal viens vadošs cilvēks stāsta, ka Latvijā runāt latviski ir radikālisms un provokācija. Pinīgs murgs šādi paziņojumi. Par Lindermanu “mēs arī runājam..”, bet galvenās briesmas ir aicinājumi runāt latviski. Smalki.

 11. Absolūts muļķis, absolūts konjunktūrists, pilnīga marionete. Ar vārdu sakot Kampars ir spilgtākais tēls Vienotībā no tās dibengala. Jautājums kādu valstu specdienesti stāv aiz nodevēja Kampara muguras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Draugiem Facebook Twitter Google+