Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Konstatē disciplinārpārkāpumus saistībā ar gatavošanos “EXPO”; divus cilvēkus atlaiž

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ekonomikas ministrijā (EM) noslēgusies discipilinārlietas izmeklēšana par gatavošanos Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015”, kurā konstatēti vairāki pārkāpumi, aģentūrai BNS pavēstīja EM.

“Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija secinājusi, ka nav veikta projekta kvalitatīva kontrole, sagatavots nekvalitatīvs līgums ar komandītsabiedrību “EXPO 2015”, pieļauti maksājumi komandītsabiedrībai “EXPO 2015″ par vēl nepabeigtiem darbiem, kā arī konstatēti citi pārkāpumi, kā rezultātā valstij radīti zaudējumi lielā apmērā,” skaidroja ministrijā.

Pēc EM paustā, disciplinārlietas izmeklēšanas komisija, sagatavojot atzinumu par amatpersonu disciplinārpārkāpumiem, vairākās epizodēs konstatējusi amatpersonu lēmumu neatbilstību tiesību aktiem. Līdz ar to komisija atzinumā ierosināja un ministrijā ir pieņemti lēmumi par divu amatpersonu atbrīvošanu no darba, vienas amatpersonas pazemināšanu amatā uz vienu gadu, kā arī aizrādījuma izteikšanu vienai amatpersonai.

“Discpilinārsodi nevar tikt piemēroti amatpersonām, kas kopš dienesta pārbaudes uzsākšanas un disciplinārlietu ierosināšanas ir izbeigušas darba attiecības ar EM, tāpēc ministrija ir informējusi tiesībsargājošās iestādes par disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumā konstatētajiem disciplinārpārkāpumiem,” piebilda ministrijā.
Aģentūra BNS ministrijā noskaidroja, ka no amata atbrīvota EM Juridiskā departamenta Tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Laura Ange un EM Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktore Ilze Beināre. Amatā uz gadu pazemināta EM Juridiskā departamenta direktore Māra Līdumniece, savukārt aizrādījums izteikts ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktora vietniekam Kristaps Soms.

Savukārt personas, pret kurām bija ierosinātas disciplinārlietas, taču tās vairs nav darba attiecībās ar EM, ir bijusī ministrijas Stratēģiskās plānošanas un resursu vadības departamenta direktore Velta Feodorova, kā arī EM Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta Ārvalstu investoru piesaistes, tūrisma un eksporta veicināšanas nodaļas projektu vadītājs Roberts Stafeckis.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka valdība 27.janvārī pēc ilgām diskusijām nolēma pārtraukt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015”.

Tāpat ziņots, ka prokuratūrā aprīļa vidū sāka kriminālprocesu par amatpersonu rīcību saistībā ar Latvijas dalības organizēšanu “Expo Milano 2015”. EM saistībā ar projektu “Expo Milano 2015” bija ierosinājusi disciplinārlietu pret sešām ministrijas amatpersonām, tostarp uz disciplinārlietas izmeklēšanas laiku no amata atstādinātas trīs amatpersonas.

Izstāde “Expo Milano 2015” Milānā notiek no 2015.gada 1.maija līdz 31.oktobrim.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+