×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Kontā zemnieku lobijam Briselē patlaban ieskaitīti Ls 12 000

aizsliniece

Kopš Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) janvārī sāka līdzekļu piesaisti lobēšanas kampaņai par vienlīdzīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, kontā ieskaitīti 12 000 latu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja LLKA pārstāve Sabīne Puķe.

Patlaban ir sākts darbs pie lobēšanas un sabiedrisko attiecību kampaņas izstrādes.

“Meklējam radošu cilvēku, kuram ir izpratne par problēmas būtību un idejas, kā jau tuvāko mēnešu laikā piemeklēt efektīvu saukli un realizēt iedarbīgu kampaņu,” informēja Puķe.

Viņa arī norādīja – lai gan Latvijas un Eiropas politiķu un ierēdņu izpratne par nevienlīdzīgo Baltijas lauksaimnieku situāciju ES pakāpeniski pieaug, lobēšanas un sabiedrisko attiecību darbs sistemātiski jāturpina un jāvērš plašumā.

“Ziedotie līdzekļi tiks izmantoti tikai iepriekšminētajiem mērķiem dažādu administratīvu un tehnisku izmaksu segšanai, un LLKA mājaslapā būs pieejama regulāri papildināta izdevumu atskaite, kā arī ziedotāju saraksts,” akcentēja LLKA pārstāve.

Viņa arī sacīja, ka aizvadītajā nedēļā notikušajā Latvijas piena ražotāju kooperatīva “Piena ceļš” biedru pilnsapulcē tika pieņemts vienbalsīgs lēmums atbalstīt lauksaimnieku iecerēto kampaņu par vienlīdzīgiem ES tiešmaksājumiem.

Kā “Nozare.lv” norādīja “Piena ceļa” valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece, kooperatīva biedri ir gandarīti, ka lauksaimnieki apzinās ziedojuma nepieciešamību.

“Patlaban ir īstais brīdis pašiem iesaistīties lobēšanas aktivitātēs. Vienlaikus ar šīs akcijas palīdzību ir iespēja demonstrēt kooperatīvus kā vienotu un ietekmīgu spēku, ar kuru būs jārēķinās gan Rīgā, gan Briselē,” sacīja Aizsilniece.

Saistībā ar kampaņu martā daudzos kooperatīvos notiek biedru pilnsapulces, kurās darba kārtībā tiek iekļauts jautājums par lauksaimnieku iesaisti kampaņā, ziedojot 50 santīmus par hektāru.

Kā ziņots, lielākie lauksaimnieku kooperatīvi sākuši veidot budžetu aktīvai lobēšanas kampaņai par taisnīgiem ES tiešmaksājumiem, aicinot ziedot 50 santīmus no katra ziedotājam piederošā zemes hektāra.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” biedri kopsapulcē nobalsojuši līdz gada beigām šim mērķim investēt kopumā apmēram 100 000 latu.

Tikmēr ietekmīga zemnieku organizācija – Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) – joprojām atturīgi vērtē iniciatīvu, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja LOSP pārstāve Krista Garkalne.

“Mēs neesam pret līdzekļu ziedošanu – kas vēlas, droši to var darīt. Vairāki LOSP biedri arī ir ziedojuši. Tomēr jāraugās, lai būtu definēti konkrēti pasākumi un naudas izlietošanas mērķi,” sacīja Garkalne.

Jau iepriekš LOSP norādīja, ka LLKA noteikums ir – naudu ziedot un apsaimniekot caur LLKA. Savukārt LOSP mērķis – vispirms saprast ziedojuma pielietojumu un tad naudu apsaimniekot atsevišķi izveidotā fondā, visām asociācijām kopīgi un caurskatāmi, atskaitoties par izlietojumu.

Platību maksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī – 90 eiro jeb 63 lati par hektāru -, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru. Tikmēr atsevišķās Eiropas valstīs tie sasniedz pat 600 eiro jeb 420 latus par hektāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+