×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Kontadoram atņem titulus

contador-afp

Titulētais Spānijas riteņbraucējs Alverto Kontadors pirmdien atzīts par vainīgu dopinga lietošanā, kā dēļ viņam piešķirta divu gadu diskvalifikācija un atņemts 2010.gadā izcīnītais prestižā daudzdienu velobrauciena “Tour de France” uzvarētāja tituls.

Līdz ar to spānis nevarēs piedalīties šīgada “Tour de France” velobraucienā, bet tāpat viņam atņemts pagājušā gada “Giro d’Italia” uzvarētāja tituls. Diskvalifikācijas termiņš beigsies šī gada 6.augustā.

Kontadora lietas galīgā noklausīšanās pagājušā gada novembrī Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) ilga četras dienas.

Kā ziņots, Spānijas Riteņbraukšanas federācija (RFEC) Kontadoram par dopinga lietošanu piesprieda viena gada diskvalifikāciju, jo aizpagājušā gada “Tour de France” laikā 21.jūlijā sportista organismā tika konstatēta aizliegtā viela klenbuterols. Taču pats riteņbraucējs šos apvainojumus noraidīja, apgalvojot, ka aizliegtā viela viņa organismā nonāca, uzturā lietojot saindētu gaļu, un vēlāk panākot RFEC amnestiju, kas ļāva turpināt piedalīties sacensībās.

Martā Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) un Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) iesniedza apelāciju pret riteņbraucēja diskvalifikācijas atcelšanu.

WADA un UCI neatklāj, kādus pierādījumus piedāvāja CAS, savukārt Kontadora pārstāvji lielāko akcentu likuši uz to, ka klenbuterola aizliegšana Eiropas Savienībā (ES) vēl nenozīmē, ka neviens ražotājs to neizmanto savā produkcijā.

Kontadors ir pēdējo gadu titulētākais riteņbraucējs – “Giro d’Italia” viņš uzvarēja ne tikai pagājušajā gadā, bet arī 2008.gadā, kad triumfēja arī “Vuelta Espana” velobraucienā, bet “Tour de France” sacensībās viņš labākais bija arī 2007. un 2009.gadā.

Pēc Kontadoram piespriestās diskvalifikācijas 2010.gada “Tour de France” uzvarētāja tituls piešķirts sākotnēji otro vietu ieņēmušajam Endijam Šlekam no Luksemburgas, bet pagājušā gada “Giro d’Italia” kopvērtējuma uzvarētāja gods nonācis itāļa Mikēles Skarponi rokās.

Klenbuterols tiek lietots, lai samazinātu ķermeņa masu un lai palīdzētu atvieglot elpošanu. Tāpat klenbuterols ir pazīstams ar to, ka tas dod papildu spēku un enerģiju. Jau ziņots, ka Kontadora organismā konstatēta vēl viena aizliegtā viela – plastifikators, kas tiek izmantots pipešu ražošanā, kas paredzētas asins pārliešanai. Šīs vielas klātbūtne Kontadora organismā var liecināt par to, ka riteņbraucējam tika veikta asins pārliešana, lai palielinātu organisma izturību.

Tūres 100 gadu ilgajā vēsturē Kontadors kļuva par otro uzvarētāju, kuram tituls atņemts par dopinga lietošanu. Par pirmo kļuva amerikānis Floids Lendiss, kurš ar neatļautu preparātu palīdzību uzvarēja 2006.gada sacensībās.

Tituls Lendisam, kuru pieķēra testosterona lietošanā, tika atņemts vairāk nekā gadu pēc sacensību noslēguma.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+