×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2012
Drukāt

“Kontrabanda”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Vairākus gadus mierīgi nodzīvojis ārpus noziedzīgās pasaules, Kriss Faredejs nonāk neapskaužamas dilemmas priekšā – viņa sievasbrālis, kā izrādās, ir sapinies ar narkotiku tirgoņiem, bet solīto kravu nav nogādājis galvenajam pasūtītājam, bet nolaidis jūras dibenā, tādējādi izvairoties no droša cietumsoda, kas sekotu muitnieku pārbaudei, kas nez no kurienes uzradušies, lai pārmeklētu kuģi. 


 

Kriss savulaik bija viens no labākajiem kontrabandistiem, kurš no šādas karjeras atteicās par labu sievai, nu arī diviem puišeļiem un mierīga darba, privātmājām uzstādot signalizācijas iekārtas. Taču, kad viņš saprot, ka Endijs pats saviem spēkiem no ziepēm neizkļūs un tad Kriss zaudēs ne vien sievasbrāli, bet arī visu ģimeni un pats savu dzīvību, Faredejs piekrīt doties uz Panamu, lai, atgriežoties ASV, ne vien nokārtotu sievasbrāļa parādus, bet nu jau patiešām uz visiem laikiem sarautu saites ar noziedzīgo pasauli.

Viss pārējais, kas seko, ir ieturēts Holivudas trilleru tradīcijās, ko šajā gadījumā par labākajām nosaukt nav iespējams, par labi nostrādātām un ļoti labi zināmām – gan.

Filmas režisors ir debitants Holivudā Baltazars Kormakūrs, kurš savu vārdu Eiropas kino ierakstīja ar vairākas balvas guvušo komēdiju “101 Reikjavīka”, kas savulaik pavīdējusi arī Latvijas lokālo kinofestivālu piedāvājumā.

Holivudas prasībām pār-
veidojot filmu “Rekjavīka–
Roterdama”, kurā Korma-kūrs nospēlēja galveno lo-mu – tagad uz lielā ekrāna to spēlē diviem “Oskariem” nominētais aktieris un arī pro-
ducents Marks Vālbergs –, uz lielā ekrāna tapis notikumiem pārblīvēts izklaides gabals, kas, pēc noskatīšanās uzreiz izdzēšoties no atmiņu failiem, arvien krasāk pretnostata kino kā izklaides un kino kā mākslas uzdevumus, kas, tuvojoties “Oskaru” pasniegšanas izsmalcinātajai naktij, arī Latvijas kinonomā saliek pagājušā gada spilgtākos akcentus.

Režisors: Baltazars Kormakūrs

Lomās: Marks Vālbergs, Keita Bekinseila, Džovanni Ribisi, Bens Fosters, Dž. K. Simonss, Djego Luna, Kelebs Landrijs Džonss, Lūkass Hāss

No 27. janvāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, kinoteātros Liepājā, Valmierā, Siguldā un Ventspilī

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+