×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. marts, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Kontroldarbs Kučinskim (14)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Aizvadītās nedēļas Latvijas cilvēkiem atkal bija liels izglītošanās un apmācību process. Nacionālajā mērogā bija ne tie mierīgākie notikumi banku sistēmai un politikas lauciņam. Pēc “Parex” krīzes pirmklasnieki mācēja izskaidrot, kas ir “sindicētais kredīts”, tagad zinām, kas par iestādi ir “FinCEN” un cik nāvīgs iedarbības spēks tās apzieģelētam papīrim.

Karuseļa ātrumā risējušām epizodēm līdzi sekotāji minēja – krievu specdienesti vai masonu brālība sajaukuši gaisu, vai vietējie rezidenti paši ar savām rebēm izplatījuši deguma smaku. Jutām, ka notikumu virpulis nav sevišķi patīkams politiskiem darbiniekiem, kuri ņēma naudu no šmucēs ielipušiem biznesa darboņiem. Lasošā publika rezignētā interesē gaida samezgloto lietu izmeklēšanu cerībā beidzot izzināt, kur valstī iemituši kukuļņēmēji, cik VIP figūras ieķepušas neglītumos un kāda bijusi varas cilvēku apetīte. Premjers divi pirkstiem uz Bībeles apzvērējis, ka turpmāk valdība kultivēs antikorupcijas, tiesiskuma politiku un pārējo mantību, kas no budžeta ēst neprasa.

Ēdienkartē “dienas piedāvājums”, protams, bija Latvijas Bankas prezidents kā visievērojamākais no apvainotajiem un aizturētajiem. Vai, cik stingra bija premjera Kučinska, ministres Reiznieces-Ozolas un prezidenta Vējoņa reakcija, kuri paģērēja Rimšēvičam tūliņ pamest amatu. Augsto personu trio bija nelokāmi cieti kā krams – Ilmār, atkāpies! Pagaidām turpat bankā Rimšēvičs atsēdināts no algas un pienākumu pildīšanas.

Tikām Ģirts Kristovskis un Ventspils domes deputāti uzdeva gauži loģisku jautājumu un kontroldarbu valdībai – kāpēc daudzkārt ielaistāku reputācijas problēmu dēļ to gaļēdāju maltītē, kuri momentāni kā delikatesi notiesāja LB prezidentu, nav nonācis Aivars Lembergs? Kāpēc piemēro dubultus standartus, ka Rimšēviču aicina bez kavēšanās kravāt koferus, turpretī Ventspils mēram, kuram ir apsūdzības sējumiem piestūķēts portfelis, dota amatā uzturēšanās atļauja?

Atbildes no principiālajiem ZZS dzimušajiem un augušajiem politiķiem vēl nav. Premjers aizņemts steidzamāko darbu dalīšanā, Dana šķetina savērpto problēmu kamolu, prezidents, kā parasti, garlaikojas pilī, vati ausīs iebāzis, neko lāgā nezinādams.

Zināšanai – hūtes vīrs ir smagos noziegumos vainots, prokurori viņa dzīvē domājas uzšķīruši daudz neglītu lappušu. Jā, nevar zināt, vai no prāvošanās Lembergs beigās neiznāks kā “cietusī puse”, un tad pakārs prokurorus, bet arī aizdomas pār Rimšēviču var izvējoties!

Pa ausu galam dzirdam, ka Lembergs nav tik starptautisks kā Rimšēvičs, kurš met traipu valsts reputācijai. Paga, Ventspils mērs arī mēdz tikt amerikāņu preses 1. lapā un uzstājas krievu propagandas TV stacijās, aģitējot pret NATO okupācijas karaspēku, ka aizskan līdz Urāliem! Nevajag pazemināt cilvēku ar vispasaules slavu par nevarīgu vecīti un sīka provinces teātra aktierīti! Latvijas elites aprindās Ventspils saimnieku godā kā sociālu vērtību un neatņemamu politiskās pārvaldes sastāvdaļu ar noteicošo vārdu. Daži Aivaru uzskata par veselas ministrijas privātīpašnieku! “Latvijai un Ventspilij” partijā nemudina – tēvam dibinātājam nopleķojums ar kriminālu tiesvedību –, lai parādi atstādinātā priekšsēža vietā komandē spraunāks čalis, prezidija loceklis Vucāns, piemēram. Zaļo un zemnieku savienībā katrs otrais ir no baptistu draudzēm. Dievbijīgi cilvēki saka – nav notiesāts, nav vainīgs. Tāpēc Lembergkungs ir gaidīts viesis ZZS sanāksmēs, sporta spēlēs, diskotēkās. Viņš bijis daudzkārtējs leģendārs apvienības premjera kandidāts! Arī koalīcijā no ievērojamā vīra nenorobežojas, lai cik Aivars būtu trokšņains partneris. Laikam uzskata par feinu piparu. Dotās brīvības Lembergs izmanto, būdams aktīvs sabiedriskā darbā, publicistikā kā Ventspils TV video zvaigzne un praktizēdamies beletristikā. Specializējies vēsturisku aprakstu izdošanā, sarakstījis romānus “Aivars Lembergs un viņa nozīme”, “Zagļi Lemberga kurpēs” un “Mana cīņa ar Džordžu Sorosu”. Tā ka Aivars nav pensionēts politiķis krietni gados, kurš MK ēkā ierodas ar termoforu spriedelēt par nacionālās buržuāzijas lomu un interesēm.

Antikorupcijas Kučinskis oligarhu lietā gan kļuva pasīvs klucis – o nē, mans vērtējums būtu iejaukšanās izmeklēšanas, tiesu kompetencē, no kā nekas labs nav gaidāms. Jāpunktierē, ka, pastiprinoties cīņai par tīrākām rokām valsts vadībā, tagad nobālis Lembergs gaida premjera, prezidenta verdiktu – tev nu, vecīt, jātin makšķere no iesildītās vietas! Jo varbūt saudzēšanas režīms Lembergam pa taisno noved pie ārkārtas situācijām, valsts tēlu bojājošiem notikumiem un sasmērētām amatpersonām, kad jau pat sīki kalpotāji iekrampējušies neatstāj krēslu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nav jau nekādas skaidrība kopumā.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 3. Nu veči ,ar KO tad šī bilde ir švakāka par Rimševiča?Te arī PSKP sekretārs,vislielākais krimiķis Latvijā un augsta LV amatpersona.Krimiķi nu jau N-tos gadus NEVIENS neatstādina no amata,bet ļauj piesmiet tiesu un turpināt zagt!! Vai ne L.A. džentelmeņi?

 4. sikburzuaziska spriedeleshana.Ari Rimshevics/ neseed/un neseedes.marioneshu teatris.

 5. Jānis Lapiņš. Atbildēt

  Lembergs valddības mājā ierodās ar fortpelīti, kurā bez līzpaņemtajām svietmaizēm ari jauniekārtota stipendiātu burtnīciņa, (vecā glabājās pie Maizīša tikpad droši kā čekas maisi).

 6. Neatvairāmā trijotne!

 7. Lembergs – visu ministriju privātīpašnieku! Un visi pārējie ir tikai viņa pakalpiņi un iegribu izpildītāji. Sen jau vajadzēja ievēlēt Lembergu par prezidentu

 8. Kā Lembergam,tā Brigmanim vēl jānoapaļo sava pensija!

 9. Sadala ietekmes sfēras Atbildēt

  Šī bilde ir kompromitējoša un pierāda Latvijas nozagšanu

 10. Ļoti nepatīkami,ka Latvijas politiku ietekmē bijušie komunisti Lembergs,Dūklavs, Brinkmanis.

 11. Tu, Egīl, kā vienmēr taisns un precīza, vēl profesionālāks un precīzāks, kādiem vārdiem komandieris Māris slavināja savu komandas biedru Jēkabu, ka viņš strādājot “pprofesionāli un precīzi”, laikam tas attuiecās uz Ilmāru Rimševicu, jau iepreikš zinot, kādā veidā tiks linčots Ilmārs.
  Pareizi Egīls saka, ka gan jau matīsism, kāds būs rezultāts pēc tam, kad Ilmāru sāks ķidāt pa Krimināllikuma pantiem.

  Acīmredzami – Aivars Lembergs ir svēts un neaizskarams, jo viņu taču aizsargā “nevainīguma prezumpcija”, bet attiecībā uz Ilmāru – šis pants pie kājas, kā armijas komandai -” ieročus pie kājas” un Lembergs var taisīt politiku, komandēt kā īsts 1. rotas komandieris. Kā tad: VIENS LIKUMS, VINA TAISNĪBA!? Pareizi Kučinski? Lembergs strādā “profesionāli un precīzi” tāpat kā Jēkabs Straume. Labi strādāt komandā, ja ir labs komandieris., pareizi Māri.

  • Piekrītu. Tiešām nožēlojami. Bijušie komunisti var darīt, ko grib – ne čiku, ne grabu. Attiecībā uz viņiem -nevainīguma prezumpcija, attiecībā uz Rimšēviču – kas tā tāda.
   Vai tiešām ZZS elektorātu apmierina šādi ļautiņi? Daudz ko par cilvēku pasaka viņa izteiksmes veids. Šo trīs brašuļu šļupstos nepatīkami klausīties. Neprot izteikties pat latviski, kur nu vēl kādā svešvalodā, izņemot krievu, protams, tā jau viņiem svēta lieta. Lembergs zog, melo nu un tad. Sauc NATO par okupantiem – pareizi. Ko tur piebilst, ievēlētie ir vēlētāju spogulis.

   • Ar Rimšēviča nevainīgumu uzmanīgi !
    Ja nebūtu vēzis no tās pašas kulītes, tajā robā nesēdētu.
    Neuzkāptu amīšiem uz varžacs, “ģēnijs” turpinātu šeptēties, ausu nekustinādams, vēl ilgi. Ar vietējiem ir saaudzis kā cimds ar roku.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+