×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Kontrole pār katru centu


Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Mūsu lasītājiem jautāju, kādā veidā un kam, viņuprāt, būtu jānodrošina lietderīga naudas tērēšana Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē vajadzībām (skat. Ģ. Vikmaņa rakstu “Valsts kontrole meklē dzirdīgas ausis”, 16. 07. 2014.).

Helmuts Bagatskis Rīgā: “Manuprāt, Latvijā nav institūcijas valsts naudas izzagšanas novēršanai. To nespēj un negrib ne prokuratūra, ne Valsts kontrole. To nevēlas arī vadošās partijas. Nauda būs prezidentūrai paredzēta un tā tiks notērēta, lai vai kas.”

Ieva Baltiņa Jelgavā: “Kamēr vēl ir laiks, jāizvēlas viena neatkarīga iestāde, kas sekotu Latvijas prezidentūras ES Padomē tēriņiem. Varbūt tā varētu būt Valsts kontrole, varbūt nevalstiskā “Delna”, bet no šīs organizācijas būtu jāprasa pilnīga kontrole pār katru centu. Citādi no izšķērdēšanas neizvairīties.”

Daina Bērzkalēja Rīgā: “Latvijas prezidentūras ES Padomē nosauktās summas vairs nav ekonomiskas, bet, manuprāt, astronomiskas. Varbūt viņi plāno lidot kosmosā? Es nemaz neņemos summas izvērtēt, neredzot, kam un kā tās tiks tērētas. Lai man parāda tāmi, tad tās varēšu novērtēt ar mājsaimnieces loģiku. Bet man ir nelāgas aizdomas, ka šī nauda netiks tērēta tīri. Bet mūsu valstī visi tēriņi jau ir pamatoti…”

Gunārs Kamerāds Vecumnieku novadā: “Valsts pārvaldē pēdējā laikā jūtami pieaug līdzekļu patēriņš. Man gan nav pierādījumu, ka tie vienmēr būtu nepamatoti. Bet Latvijas prezidentūrai ES Padomē tiks rezervētas iespaidīgas summas, sākotnēji pat 100 miljoni latu, un tādēļ, manuprāt, Valsts kontrolei būtu īpaši jāseko to izmantošanai. Un vajadzētu iztērētās summas izvērtēt nevis pusgadu vai ilgāk pēc notikušā, bet pirms naudas iztērēšanas lemt par to, vai tā piešķirama vai ne. Piemēram, iepriekš izlemt, braukt vai nebraukt kādā komandējumā.”

Jāzeps Kalvāns Rēzeknes novadā: “Domāju, ka Latvijas prezidentūra ES Padomē nesīs mūsu valstij daudz laba, jo Latviju pamanīs visā Eiropā un tā būs lieliska pieredze gan mūsu Ārlietu ministrijai, gan citām amatpersonām. Bet neiedomājami, ka uz prezidentūras vajadzībām tiek attiecināti izdevumi par remontdarbiem un nelietderīgiem komandējumiem. Manuprāt, prezidentūrai paredzētās naudas tēriņi būtu tieša Ārlietu ministrijas un premjera atbildība.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+