×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Kontrolēs ģenētiski modificēto augu un citu kultūraugu līdzāspastāvēšanu

rapsu_lauks

Turpmāk pašvaldības varēs kontrolēt ģenētiski modificēto augu un citu kultūraugu līdzāspastāvēšanu, paredz šodien Saeimā pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstītie grozījumi ģenētiski modificēto (ĢM) organismu aprites likumā.

Patlaban 101 no 110 Latvijas pašvaldībām ir noteikusi ĢM kultūraugu audzēšanas ierobežojumus. Latvijas kompetentās institūcijas pagaidām nav saņēmušas nevienu pieteikumu, kurā būtu pausta vēlme sākt ĢM kultūraugu audzēšanu Latvijā, tāpēc ĢM kultūraugu līdzāspastāvēšanas uzraudzība un kontrole netiek veikta.

Grozījumi pilnvaros valdību noteiktā termiņā pieņemt ĢM un citu kultūraugu līdzāspastāvēšanas prasības un precizēt kompetento iestāžu atbildības jomas.

Pašvaldības varēs noteikt attiecīgus pasākumus teritorijā, lai konvencionālajos un bioloģiskajos kultūraugos vai biškopības produktos izvairītos no ĢM kultūraugu audzēšanas.

Izmaiņas likumā ļaus nepieciešamās darbības veikt, kā arī precizēs kompetento iestāžu uzraudzības un kontroles funkcijas.

Grozījumi arī precizē organisma, mikroorganisma un ĢM mikroorganisma definējumu un vairākas likumā noteiktās definīcijas atbilstoši Eiropas Komisijas izteiktajiem priekšlikumiem, piemēram, definīciju par ĢMO izplatīšanu vidē izmēģinājumiem un kultūraugu līdzāspastāvēšanas definīciju.

Latvijā patlaban nav saņemts neviens iesniegums par vēlēšanos audzēt ĢM kultūraugus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+