×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Kontrolieri ļoti bieži cieš no pasažieru agresijas un uzbrukumiem (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Pērn palielinājies pret galvaspilsētas sabiedriskā transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” kontrolieriem vērsto fizisko uzbrukumu skaits, atzina “Rīgas satiksmes” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča.

Viņa uzsvēra, ka katra pasažiera pienākums pēc iekāpšanas sabiedriskajā transportā ir nekavējoties veikt brauciena reģistrāciju vai iegādāties biļeti. “Pasažieriem, kuri šo pienākumu izpildījuši, nav starpgadījumi ar kontrolieriem,” teica Bartaševiča.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka kontrolieri ļoti bieži cieš no pasažieru agresijas – 2014.gadā konstatēti 79 gadījumi, kad pasažiera rīcība un uzvedība ir bijusi agresīva, no tiem konstatēti 27 gadījumi, kad tika pielietots fizisks spēks pret kontrolieriem. Savukārt 2015.gadā konstatēti 152 gadījumi no kuriem 48 gadījumos pret kontrolieriem tika pielietots fizisks spēks.

“Rīgas satiksme” nodrošina Rīgā pasažieru pārvadājumus ar autobusiem, tramvajiem un trolejbusiem. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja šo kontroli realizē tik pretīgā veidā, kā to dara RS OMON brigādes, kas vienlaikus pa visām durvīm vienotā triecienā ieņem transporta līdzekli un ikvienu uzlūko kā potenciālo noziedznieku – nav nekāds brīnums, ka sabiedrība viņus nīst. Kad trāpos šādā OMON “šmonā” pretīga sajūta ir neatkarīgi no tā, ka man ir apmaksāts brauciens. Un, jā, riebums pret šo iebrukumu pārējo pasažieru acīs arī ir skaidri redzams.
    A ko tad gribēja – tādu asinssuņu darbu izvēlējās…

  2. Pirms izvēlēties šo profesiju, par to ir jāpadomā un jāizvērtē, vai vērts riskēt.

  3. Profesionālie riski. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+