Dabā
Medības

Kontrolšāvienus atsāks tuvākajā laikā1

Foto no Pixabay.com

Jau ilgāku laiku Valsts Policijas Kriminālistikas pārvaldes lapā interneta vietnē www.ekspertize.gov.lv lasāms paziņojums, ka kontrolšāviena veikšana ar vītņstobra šaujamieroci Rīgā, Bruņinieku ielā 72b, tehnisku iemeslu dēļ ir pārtraukta uz nenoteiktu laiku.

Vairāki medību ieroču tirgotāji un privātpersonas bija neizpratnē, ka nevar saņemt vai pārdot pasūtīto preci, jo nav iespējams vītņstobra ieročus piereģistrēt. Medību sporta šaušanas sacensību dalībnieki bija uztraukti, ka pasūtītos ieročus nevarēs piereģistrēt, lai izmantotu šīs sezonas sacensībās.

Kārtību, kādā veicami kontrolšāvieni, nosaka Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma 48. panta. “Ložu un čaulu kontrolkolekcija” (2) punkts – “Fiziskā un juridiskā persona iesniedz Valsts policijai vītņstobra šaujamieroci (arī tā maināmo stobru) un tam paredzēto munīciju (trīs patronas) kontrolšāvienu izdarīšanai ne vēlāk kā piecu darbdienu laikā pēc šaujamieroča vai tā maināmā stobra ievešanas Latvijas Republikā…”

Žurnāla “Medības” redakcija saņēma lūgumu palīdzēt noskaidrot situāciju.

Problēmas ar kontrolšāvienu veikšanu sākās februāra vidū, kad Valsts Policijas Kriminālistikas pārvaldes administratīvajā ēkā izcēlās ugunsgrēks.
Kriminālistikas pārvaldes priekšnieks Pauls Krūmiņš telefonsarunā atklāja, ka tehniskie darbinieki darot visu, kas nepieciešams, lai kontrolšāvienu veikšana atsāktos.

“Īsstobra šaujamieročiem kontrolšāvienu veikšanu atsāksim šonedēļ. Savukārt garstobra šaujamieročiem kontrolšāvienu atsākšanu šonedēļ varam nepaspēt, taču arī tā atsāksies tuvākajā laikā,” tā Pauls Krūmiņš.

LA.lv