Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
7. oktobris, 2016
Drukāt

Valsts kases kuplais kontu skaits mulsina sodu maksātājus (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzes” redakcijā vairākkārt vērsušies cilvēki, kam gadījies misēklis, apmaksājot piespriesto administratīvo sodu, – sanācis to pārmaksāt vai pārskaitīt neīstajā bankas kontā. Taču valstī nepastāv normatīva kārtība, kā pārmaksāto naudu atgūt vai pārskaitīt pareizajam adresātam. Nu šis jautājums nonācis arī Saeimas deputātu darbakārtībā, bet par jomu atbildīgā Finanšu ministrija (FM) nesola drīzu risinājumu.

Galvenais iemesls kļūdām ir kuplais soda maksājumu kontu skaits. Kā noskaidroju Valsts kasē, piespriesto naudas sodu apmaksai Latvijā ir izveidoti pavisam kopā 28 konti – atkarībā no tā, kura iestāde izrakstījusi sodu. Piemēram, Valsts policijas uzliktie sodi maksājami vienā kontā, Valsts ieņēmumu dienesta sodi – citā, Valsts valodas centra – vēl citā un tā tālāk. Turklāt Valsts policijas sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē iedalās vēl sīkāk (soda naudas par pārkāpumiem, kas fiksēti ar radaru, maksājamas vienā kontā, kas fiksētas ar citiem līdzekļiem – citos). Lai juceklis būtu vēl lielāks, pašvaldības policijas uzliktie sodi nereti jāmaksā nevis kādā no 28 Valsts kases kontiem, bet konkrētās pašvaldības kontā kādā no komerc­bankām.

Kādēļ nepieciešams tik daudz atsevišķu kontu, ja nauda tāpat lielākoties nonāk valsts budžetā, nevis sodu uzlikušajai iestādei? Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis skaidro, ka šāds iedalījums palīdz identificēt maksājumu. Taču, no otras puses, tas palielina iespēju, ka maksātājs naudu aizskaitīs nepareizi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. modernie i-džungļi Atbildēt

    Pat itkā vienkāršo Zemesgrāmatu kārtojot, VK nevar iztikt ar vienu nunuru.

  2. Kur problēma. Saņemot soda kvīti, tajā vienmēr ir norādīts konta numurs. Nu ja cilvēks ir tāds daunis, ka nespēj konta numuru pareizi pārrakstīt, tad man tur nav ko piebilst.

  3. Tā tikai LV iespējams, samudžināt! Risinājums ir vienkāršs – 1 konts administratīvajiem sodiem valsts kasē! Jo katrai iestādei ir pieejas (kodētas), lai varētu atpazīt savus izrakstītos/apmaksātos sodus

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+