×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Valsts kases kuplais kontu skaits mulsina sodu maksātājus (3)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

“Latvijas Avīzes” redakcijā vairākkārt vērsušies cilvēki, kam gadījies misēklis, apmaksājot piespriesto administratīvo sodu, – sanācis to pārmaksāt vai pārskaitīt neīstajā bankas kontā. Taču valstī nepastāv normatīva kārtība, kā pārmaksāto naudu atgūt vai pārskaitīt pareizajam adresātam. Nu šis jautājums nonācis arī Saeimas deputātu darbakārtībā, bet par jomu atbildīgā Finanšu ministrija (FM) nesola drīzu risinājumu.

Galvenais iemesls kļūdām ir kuplais soda maksājumu kontu skaits. Kā noskaidroju Valsts kasē, piespriesto naudas sodu apmaksai Latvijā ir izveidoti pavisam kopā 28 konti – atkarībā no tā, kura iestāde izrakstījusi sodu. Piemēram, Valsts policijas uzliktie sodi maksājami vienā kontā, Valsts ieņēmumu dienesta sodi – citā, Valsts valodas centra – vēl citā un tā tālāk. Turklāt Valsts policijas sodi par pārkāpumiem ceļu satiksmē iedalās vēl sīkāk (soda naudas par pārkāpumiem, kas fiksēti ar radaru, maksājamas vienā kontā, kas fiksētas ar citiem līdzekļiem – citos). Lai juceklis būtu vēl lielāks, pašvaldības policijas uzliktie sodi nereti jāmaksā nevis kādā no 28 Valsts kases kontiem, bet konkrētās pašvaldības kontā kādā no komerc­bankām.

Kādēļ nepieciešams tik daudz atsevišķu kontu, ja nauda tāpat lielākoties nonāk valsts budžetā, nevis sodu uzlikušajai iestādei? Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis skaidro, ka šāds iedalījums palīdz identificēt maksājumu. Taču, no otras puses, tas palielina iespēju, ka maksātājs naudu aizskaitīs nepareizi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. modernie i-džungļi Atbildēt

    Pat itkā vienkāršo Zemesgrāmatu kārtojot, VK nevar iztikt ar vienu nunuru.

  2. Kur problēma. Saņemot soda kvīti, tajā vienmēr ir norādīts konta numurs. Nu ja cilvēks ir tāds daunis, ka nespēj konta numuru pareizi pārrakstīt, tad man tur nav ko piebilst.

  3. Tā tikai LV iespējams, samudžināt! Risinājums ir vienkāršs – 1 konts administratīvajiem sodiem valsts kasē! Jo katrai iestādei ir pieejas (kodētas), lai varētu atpazīt savus izrakstītos/apmaksātos sodus

Draugiem Facebook Twitter Google+