Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Kooperatīvs “ABC Projekts” Saldus novadā veidos liellopu savākšanas centru

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Gaļas un piena šķirņu liellopu audzētāju kooperatīvs “ABC Projekts” saņēmis Latvijas attīstības finanšu institūcijas “Altum” aizdevumu 309 100 eiro apmērā Latvijā vienīgā liellopu savākšanas centra izveidei Saldus novadā, informē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sabīne Puķe.

Kā norāda LPKS “ABC Projekts” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vāgners, savas loģistikas izveide ir bijis viens no kooperatīva svarīgākajiem mērķiem. “Pie šī mērķa sasniegšanas esam sistemātiski strādājuši vairāk nekā desmit gadus. Ar šī centra izveidi tiks būtiski atslogota visa eksporta procesa organizēšana. Ja šobrīd, lai savāktu lopus eksportam, apbraukājam katru saimniecību, tad jau rudenī būs iespējams lopu savākšanu organizēt jaunā un modernā savākšanas centrā. Dzīvnieku labturības noteikumi paredz, ka no pirmā uzkrautā dzīvnieka tas eksportēšanai jānogādā astoņās stundās, ko šobrīd izdarīt ir ļoti sarežģīti. Savukārt šādam speciālam savākšanas centram ir īpašas tiesības eksportam paredzētos lopus komplektēt septiņas dienas,” skaidro Vāgners.

Kooperatīvs augstu novērtē “Altum” pretimnākšanu, kļūstot par “ABC Projekts” sadarbības partneri, un ir gandarīts, ka ilgtermiņa uzdevumu var realizēt tieši ar Latvijas valsts attīstības finanšu institūcijas atbalstu.

Jaunais liellopu savākšanas centrs atradīsies Saldus novada Jaunlutriņu pagastā un tiks atklāts šā gada septembrī. Centrs taps, rekonstruējot un modernizējot jau esošas ēkas, kā arī sakārtojot pievedceļus.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “ABC Projekts” ir LLKA biedrs. Kooperatīvs apvieno vairāk nekā 50 biedrus, kā arī apkalpo vairāk nekā 700 klientus – gaļas un piena šķirņu liellopu audzētājus, to skaitā 16 gaļas liellopu audzēšanas šķirnes saimniecības, kas nodarbojas ar vaislas materiālu ražošanu.

Kopš 2012.gada ir pieaudzis “ABC Projekts” realizētais liellopu gaļas eksports uz Šveici, un projekta “Baltic Grassland-Beef” ietvaros tuvāko piecu sešu gadu laikā kopā ar citām Baltijas valstīm plānots eksportēt uz Šveici aptuveni 80 000 gaļas liellopu liemeņus.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+