Laukos
Bizness

Kooperatīvs “Saimnieks-V” par vienu miljonu eiro paplašinās graudu pirmapstrādes kompleksu0

Bauskas novada Codes pagasta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Saimnieks-V” plāno ieguldīt gandrīz miljonu eiro graudu pirmapstrādes kompleksa paplašināšanā Ciņos, Codes pagastā, Bauskas novadā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kooperatīvs izsludinājis iepirkumu konkursu, kurā starp trīs pretendentiem uzvarēja SIA “Preiss Būve”, kura piedāvātā līgumcena ir 967 606 eiro un 75 centi (799 675 eiro un 34 centi bez PVN).

Investīciju projektu iecerēts īstenot līdz šā gada 30.septembrim, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu.

Kooperatīva valdes priekšsēdētāja Mārīte Ķikure jau iepriekš atzina, ka “Saimnieks-V” šogad plāno būtiski palielināt graudu pirmapstrādei un uzglabāšanai nepieciešamo jaudu. Esošajā graudu pirmapstrādes kompleksā plānots būvēt papildu piecus graudu torņus, tostarp trīs graudu uzglabāšanas torņus, vienu graudu pieņemšanas torni un vienu graudu izdošanas torni, kā izbūvēt asfaltētu laukumu, paplašinot esošo graudu pirmapstrādes bāzi.

Pēc viņas sacītā, patlaban kompleksa graudu glabāšanas jaudas ir 16 000 tonnas, ar ko nepietiek, jo audzis kooperatīva biedru skaits un kopējais ievāktās ražas apmērs. Investīciju projekta īstenošanas rezultātā kooperatīva graudu uzglabāšanas un pieņemšanas jaudas kopumā palielināsies par pieciem tūkstošiem tonnu, kas ir būtiski vairāk nekā iepriekš.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Saimnieks-V” apgrozījums 2016.gadā bija 3,211 miljons eiro, bet peļņa – 6884 eiro. Savukārt kooperatīva auditētie 2017.gada rezultāti vēl nav pieejami.

“Saimnieks-V” ir reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 143 393 eiro. Kooperatīva pamatdarbības veids ir graudu, sēklu, neapstrādātas tabakas un lopbarības vairumtirdzniecība.

LA.lv