Laukos
Graudkopība

Kooperatīvu vadītāji: Graudkopībā šogad lielākais izaicinājums būs laika apstākļi0

Foto – LETA

Graudkopībā šogad lielākais izaicinājums būs laika apstākļi, ko nav iespējams prognozēt, atzina aptaujātie nozares kooperatīvu vadītāji.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža apliecināja, ka ir ļoti grūti prognozēt, kāds būs šis gads graudkopības sfērā.

“Aizvadītais gads pierādīja, ka neko nevar prognozēt. Ja pirms ražas vākšanas viss ir skaisti un fantastiski, tas vēl neko nenozīmē. Tikai tad, kad graudi ir klētī, var sākt runāt par ražu,” sacīja “Latraps” ģenerāldirektors, pieļaujot, ka šis gads graudkopības sektorā tomēr būs labāks nekā pērnais.

arī Rūjienas novada Jēru pagastā reģistrētās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Daiva” valdes priekšsēdētājs Arnis Ķibers sacīja, ka šis gads graudkopības sektorā lielā mērā būs atkarīgs no laika apstākļiem, ko nevar paredzēt.

Tāpat izaicinājums nozarē būs arī graudu cenas un iespējamais ražošanas izmaksu pieaugums izmaiņu likumdošanā dēļ. Kā piemēru viņš minēja akcīzes nodokļa palielināšanu, kamdēļ pieaugušas degvielas cenas. Nav zināms, vai proporcionāli ražošanas izmaksu pieaugumam šogad augs graudu cenas.

LA.lv