×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Kopā ar “Citadeli” no pirmās dienas


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas uzņēmuma “Ciemakukulis” valdes priekšsēdētājs Gatis Gasons stāsta, ka ar bankas palīdzību Pārdaugavā atvēris trīs kafejnīcas. Pirmo kafejnīcu Āgenskalnā, Nometņu ielā, iekārtojuši pirms trim gadiem. Kā uzņēmējs atzīst, pirmo atvēruši izmēģinājuma veidā, lai pārliecinātos, vai pēc tās būs pieprasījums.

Kad kļuvis skaidrs, ka tas ir, mazliet vēlāk atvērta otra Bolderājā, Gobas ielā. Trešo Kuldīgas ielā netālu no Botāniskā dārza izdevies iekārtot tikai pirms pāris mēnešiem.

“Varu droši teikt, ka ar “Citadeli” esmu kopā kopš uzņēmējdarbības pirmās dienas. Sākumā izmantoju bankas līzinga kompānijas piedāvājumus konditorejas izstrādājumu cepšanas iekārtu un aprīkojuma iegādei. Bet nesen banka piešķīra kredītlīniju apgrozījumam. Mūsu peļņa pagaidām nav tik liela, lai ar to vien pietiktu ražošanas izvēršanai, tāpēc agri vai vēlu ikviens iesācējs nonāk pie atziņas, ka bez bankas aizdevuma paplašināšanai neiztikt. Uzņēmums pagaidām ir neliels, tajā strādā aptuveni 30 darbinieku. Citās bankās pret iesācējiem, kam mēs pieskaitām arī sevi, izturas ļoti piesardzīgi, bet “Citadelē” manas idejas uzņēma ar sapratni un atsaucīgi, par ko varu būt gandarīts. Jā, iespējams, ceļu uz kredītu nogludināja arī tas, ka “Citadelē” mūs pazīst un zina, ar ko nodarbojamies un kā mums klājas. Citās bankās man tas būtu jāstāsta vai jāpierāda no jauna. Nav jau nemaz tik daudz tādu uzņēmumu, kam pašiem nepieder nekustami īpašumi vai kāda cita manta un kam banka labprāt aizdod naudu tikai tāpēc vien, ka tie sekmīgi strādā,” atzīst Gatis Gasons.

Atšķirībā no citām kafejnīcām, kurās apmeklētājus cienā tikai ar citur pirktiem, aukstiem, plastikātā iefasētiem nezin kur gatavotiem konditorejas izstrādājumiem, “Ciemakukuļa” klāstā ir tikai pašu ceptās smalkmaizītes, pīrādziņi, kūkas un tortes. Viss ir vienmēr silts, svaigs un garšīgs. Gatis Gasons spriež, ka vieglāk būtu pārdot citu saražoto. “Bet gribējām sākt ar savu, pašu rokām gatavoto. Un pagaidām mums tas izdodas,” viņš saka.

Pašlaik “Ciemakukuļa” kafejnīcas vienā darbdienā apmeklē ap tūkstoš cilvēku. Uz jautājumu, vai “Ciemakukuli” neizspiež citas kafejnīcas un konditorejas ražotājas, kādu Rīgā netrūkst, uzņēmējs atbild, ka tas atkarīgs no tā, kā uzņēmumā strādā, ko piedāvā un kā izturas pret apmeklētājiem. 
Stepanova1_TS_7

“Mēs cenšamies piedāvāt cilvēkiem kaut ko savu, ko viņi varbūt nevar saņemt citur,” spriež uzņēmējs. “Esam novērojuši, ka darbdienās mūsu kafejnīcu apmeklētāji atšķiras no tiem, kuri pie mums nāk brīvdienās vai svētku dienās. Darbdienās biežāk iegriežas, lai ātri iekostu kādu sviestmaizīti pa ceļam uz darbu vai kādu citu pasākumu. Brīvdienās, kad cilvēkiem ir vairāk laika, viņi biežāk izvēlas panašķoties ar smalkmaizīti, kūku vai citu saldu gardumu kopā ar bērniem un citiem piederīgajiem.”

“Kaut arī uzsvaru liekam uz konditorejas izstrādājumiem, tomēr pūlamies pielāgoties visām vēlmēm un gaumēm, līdzās pašu ceptām maizītēm un citiem saldiem gardumiem gatavojot arī salātus, aukstās zupas un citas “stingrākas” uzkodas. Jo katru dienu ēst tikai smalkmaizītes un kūkas nevar, tas pat nav veselīgi,” stāsta Kuldīgas ielas kafejnīcas pārvaldniece Sandra Ezerniece. Viņasprāt, klients lieliski jūt, kā pret viņu izturas, un prot to novērtēt, tāpēc “Ciemakukulis” kļuvis par Pārdaugavas iedzīvotāju iecienītu tikšanās vietu. Vakaros pirms kafejnīcas slēgšanas smalkmaizītēm un citiem konditorejas izstrādājumiem ir atlaides. Otrā dienā viss atkal ir svaigs un garšīgs.

“Mēs cenšamies, lai cilvēks, kurš vēlas izdzert tasi kafijas, apēst kādu smalkmaizīti vai ko citu, aizietu no mums labā omā un gribētu iegriezties vēlreiz. Nevaram sacensties ar citiem ne ar zemākām cenām, ne lieliem apjomiem, tāpēc uzsvaru liekam uz ko citu – lai viss, ko pie mums nopērk cilvēks, patiešām būtu svaigs un garšīgs. Tas, protams, nav viegli, bet tikai tā iespējams sekmīgi strādāt un konkurēt,” piebilst Gatis Gasons.

Bankas “Citadele” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītāja Ieva Vērzemniece stāsta, ka uzņēmums “Ciemakukulis” un banka ir sava veida vienaudži, kas sāka darbību pirms trim gadiem. “Ciemakukulis” ir mazais uzņēmums, kam ir izstrādāts skaidrs biznesa plāns, kas tiek arī īstenots. Tāpat uzņēmums ir spējis veiksmīgi atrast savu tirgus nišu, sniedzot Pārdaugavas iedzīvotājiem ne tikai satikšanās vietu, bet arī prieku, baudot gardos izstrādājumus.

“Mums kā Latvijas vietējai bankai ir svarīgi īpaši atbalstīt mazos un vidējos uzņēmumus ar vietējo kapitālu,” saka Ieva Vērzemniece. “Pērn uzņēmumu attīstībai pavisam piešķīrām 148 miljonus latu. Šogad esam gatavi izsniegt vēl vairāk – gan apgrozījumam, gan attīstības projektu īstenošanai, tehnikas un iekārtu iegādei, kā arī citām uzņēmumu vajadzībām.

Latvijā mazie uzņēmumi veido 94 procentus no visiem uzņēmumiem, tāpēc to īpatsvars ir nozīmīgs valsts tautsaimniecības attīstībā. Tāpat mums ir svarīgi atbalstīt mazos uzņēmumus, jo pēc pāris gadiem tie būs attīstījušies par vidējiem un lieliem uzņēmumiem.”

 

Banka “Citadele”

Darbības pamatvirzieni: privātpersonu un uzņēmumu apkalpošana, privātā kapitāla pārvaldīšana.

Uzņēmumiem izsniedz kredītus, kredītlīnijas, līzingu, garantijas un akreditīvus.

Bankai ir 39 filiāles visur Latvijā, ir pārstāvēta arī Igaunijā un Lietuvā.

Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka “Citadele” ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā.

Akcionāri: VAS “Privatizācijas aģentūra” un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Ievas Vērzemnieces kontakti: Ieva.Verzemniece@citadele.lv

Klientu atbalsta centra diennakts tālrunis 67010000.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+