Kultūra
Māksla

Kopā ar ieslodzītajām veidots mākslas projekts ieguvis starptautisku dizaina balvu0

Publicitātes foto

Jaņa Rozentāla mākslas skolas kopā ar sievietēm ieslodzījumā īstenots projekts ieguvis starptautisku universālā dizaina balvu, LA.lv uzzināja Kultūras ministrijā (KM).

Profesionālās izglītības kompetences centra “Nacionālās Mākslu vidusskola” Jaņa Rozentāla mākslas skolas projekts “Māksla pieder tautai” saņēmis Universālā dizaina institūta (Institut für Universal Design, Minhene ) starptautiska konkursa Universal Design Competition 2019 balvu.

Projekts tika īstenots Kultūras ministrijas atbalstītās radošās partnerības programmas – RaPaPro – ietvaros.

Jaņa Rozentāla mākslas skolas audzēkņi, īstenojot projektu “Māksla pieder tautai”, sadarbojās ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi un sievietēm Iļģuciema cietumā.

Universālā dizaina institūta direktors Tomass Bāde, viesojoties Rīgā, pasniedza balvu projekta vadītājai Ievai Tarandai.

Viņš sveica visus projekta dalībniekus un RaPaPro programmas mentores – Latvijas Mākslas akadēmijas asociēto profesori Barbaru Ābeli un Latvijas mākslas akadēmijas pārstāvi Vinetu Kreigeri.

Universālā dizaina ekspertu žūrijas priekšsēdētājs, Veimāras Bauhaus universitātes profesors Volfgangs Zattlers godalgoto projektu raksturo: “Projekts “Māksla pieder tautai ” un tajā ietvertā mijiedarbība ar ieslodzījumā esošajām sievietēm teju dabiski iemieso universālā dizaina novērtēšanas kritērijus.

Īpašie ieslodzīto sieviešu portreti atspoguļo studentu atbildīgo attieksmi.

Ar ieslodzīto sieviešu novērtējumu un personīgu attieksmi viņām tiek plašāk pavērtas durvis uz atgriešanos sabiedrībā un iespēju pilnībā rehabilitēties.”

Godalgotā projekta ietvaros, iedvesmojoties no sieviešu rakstītām vēstulēm, jaunie mākslinieki gleznoja ieslodzīto sieviešu portretus, vadoties tikai un vienīgi no vēstulē uzrakstītā.

Emocionāla satikšanās portretu autoriem ar ieslodzījumā esošajām sievietēm notika izstādes atklāšanā Iļguciema cietumā.

Projektam turpinoties, skolas audzēkņi un ieslodzītās apguva renesanses laika glezniecības tehnoloģiju un temperas krāsu pagatavošanu.

Jaunie mākslinieki kopumā radīja 29 portretus, savukārt to modeles, ieslodzījumā esošās sievietes, mācījās darināt renesanses laika rotas.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā top jumts pēc senajām tehnoloģijām bez nevienas naglas
19 stundas
AR
Anda Rožukalne
Kultūra
Gribu būt liela mikroslavenība! Anda Rožukalne vērtē “YouTube” šovu “Gribi kļūt slavens?”
20 stundas
LE
LETA
Kultūra
Kinofestivāls “Open Place” pirmo reizi piedāvās runas meistarklases
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Iekšlietu ministra pirmie komentāri par Kuldīgas prokurora auto dedzināšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien augs jauni lietus mākoņi
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Meiteni iespiež starp automašīnām 1
11 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs, kad…
1 stunda