×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Trešo reizi kopā ar kaimiņiem

foto - basket.lv (Reinis Oliņš)foto - basket.lv (Reinis Oliņš)

Latvijas un Igaunijas apvienotā dāmu basketbola čempionāta trešajā sezonā, kas sāksies šodien, mūsu valsti pārstāvēs septiņas komandas – “TTT Rīga”, SK “Cēsis”, “RSU/Merks”, “Vega 1/Liepāja”, “TTT Rīga/Juniores”, “Latvijas Universitāte” un Latvijas U-16 izlase.

Kaimiņi deleģē piecas – “Tallinn/1182”, “Audentes”, Raplas “AmEst”, Tallinas un Tartu universitāšu komandas. Salīdzinot ar pērno sezonu, izmaiņu nav daudz – līga palikusi bez ģenerālsponsora “Nordea” bankas un mūsu vienības “Kolibri”. Pirmajā posmā visas 12 komandas aizvadīs viena apļa turnīru, pēc tā stiprākās un vājākās, ņemot līdzi iegūtos punktus, sadalīsies divos sešniekos un katrā izspēlēs divus apļus. Izslēgšanas spēlēs piektā un sestā komanda tiksies ar otrā sešnieka divām labākajām komandām, sekos sešu komandu finālturnīrs marta nogalē Latvijā. Pēc tam katrā valstī notiks cīņa par nacionālā čempionāta medaļām. “TTT Rīga” un “RSU/Merks” pie papildu spēļu prakses tiks Baltijas sieviešu basketbola līgā.

Favorītu statusā atkal ir “TTT Rīga” un SK “Cēsis”. Abu komandu galvenie treneri Aigars Nerips un Uģis Viļums neslēpj, ka viņu mērķis ir Latvijas čempionu tituls un sezonas gaitā iespējama papildspēku piesaistīšana. “Gatavošanos sezonai sākām augusta beigās kopā ar vairākām Latvijas izlases spēlētājām. Septembri joprojām veltījām treniņu procesam un ik nedēļu to centāmies papildināt ar pārbaudes spēlēm pret Lietuvas klubiem. Arī līdzdalība Baltijas līgā būs iespēja izrauties no ierastās vides, kas veicinās spēlētāju izaugsmi,” uzskata Aigars Nerips. “Gandrīz esam saglabājuši vietējo spēlētāju kodolu, klāt nākušas Sabīne Niedola, Līga Šurkusa un Ilze Jākobsone. Izveidojusies laba sadarbība ar Cēsu sporta skolu. Turklāt tagad visas spēlētājas dzīvo un trenējas Cēsīs, un šajā ziņā esam tuvu profesionālai komandai,” lepojas Uģis Viļums.

Komandā “RSU/Merks” vairs nav tās pērno līderu Asnātes Fominas un Kates Krēsliņas, “Latvijas Universitātei” sezonas sākumā jāiztiek bez savainotās Evas Pavlovskas. Abās komandās lielākoties spēlē šo augstskolu studentes, kas atbrīvotas no mācību maksas. Pārmaiņas arī Liepājā, kur komandā radušos robus aizpildīs trīs ārzemnieces un iespēju sevi pierādīt dos trim Latvijas kadetu izlases spēlētājām. “TTT juniores” trenera Aināra Čukstes vadībā sola cīnīties par sešnieku, tomēr galvenais uzdevums būs gatavot spēlētājas galvenajai komandai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+