×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. jūnijs, 2015
Drukāt

Kopā ar “Latvijas Avīzi” – uz Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkiem!

Foto - LETAFoto - LETA

Jau nākamajā “Latvijas Avīzes” pielikuma “Kultūrzīmes” numurā 30. jūnijā varēsit lasīt plašu un interesantu informāciju, kādi prieki un pārsteigumi mūs sagaida XI Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, kas ar iedvesmojošo saukli “Pats skani, līdzi skani” pieskandinās Rīgu no 6. līdz 12. jūlijam.

Kopš iepriekšējiem svētkiem jau apritējuši pieci gadi, un atkal klāt laiks, kad būs iespēja izbaudīt plašo svētku programmu, ko veidos vairāk nekā 50 notikumu 15 norises vietās – koru un deju kolektīvu, pūtēju un simfonisko orķestru, vokālo un instrumentālo ansambļu, mazo mūzikas kolektīvu, mūsdienu deju kolektīvu koncerti, kā arī radošās darbnīcas, teātru izrādes un citas aktivitātes – gan Rīgas pilsētvidē, gan Meža­parka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā. Kopumā uz svētkiem Rīgā būs sabraucis rekordliels dalībnieku skaits – ap 38 tūkstošiem, pirmo reizi viņu vidū būs arī bērni un jaunieši no latviešu diasporas kolektīviem. 
”Kultūrzīmju” īpašajā ielikumā varēsit noskaidrot, kuri, gatavojoties uz svētkiem, būs bijuši pieci “ražīgākie” novadi. Uzzināsit, ko sevī slēpj “Burt(u) Burvība”, kas likta svētku radošās koncepcijas pamatā, kā arī – ko no svētkiem sagaida harismātiskas personības, bez kurām tie nebūtu iedomājami – virsdiriģents, svētku noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu…” Goda virsdiriģents Jānis Erenštreits, viens no noslēguma koncerta māk­slinieciskajiem vadītājiem diriģents Edgars Vītols, tautas deju lielkoncerta “Līdz zvaigznēm tikt” mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Agris Daņiļevičs un noslēguma koncerta deju veidotājs, horeogrāfs Jānis Purviņš. “Gribētos, lai bērni, Latvijas himnu dziedot, uzliesmotu savās dvēselītēs,” sarunā ar “KZ” saka Goda virsdiriģents Jānis Erenštreits, kuram noslēguma koncertā uzticēts diriģēt pašu svētāko – Baumaņu Kārļa lūgsnu “Dievs, svētī Latviju!”.

Savukārt mums visiem svētku laikā garīgi iemirdzēties ļaus to plašā un daudzveidīgā programma, par kuras spilgtāko notikumu slēptajiem kodiem varēsit lasīt ielikumā, gūstot arī precīzu informāciju par norišu laikiem un vietām. Uzzināsit, ko piedāvās garīgās mūzikas koncerts Rīgas Svētā Pētera baznīcā 5. jūlijā, intriģējošais svētku jaunums – mūsdienu deju lielkoncerts “Te mēs es@m” 7. jūlijā un tautas deju lielkoncerts “Līdz varavīksnei tikt” Daugavas stadionā 10. un 11. jūlijā – izrādās, ka dejotāji ne vien dancos, bet arī dziedās! – kā arī, protams, svētku kvintesence – noslēguma koncerts Meža­parka estrādē “Manā dziesmā tu…” 12. jūlijā, ko mākslinieciskie vadītāji Gints Ceplenieks un Edgars Vītols un režisore Mirdza Zīvere iecerējuši kā īstu latvietības un patriotisma lādiņu. Īpašu “KZ” interesi raisa viens no jaunumiem svētku pro­grammā – kokļu mūzikas koncerts “Mana skārienjūtīgā kokle” Lielajā ģildē 10. jūlijā, kurā satiksies vairāk nekā 200 koncertkokļu spēlētāju no Latvijas mūzikas skolām, kultūras namiem un interešu centriem.

XI Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku dalībnieku pulkā būs 328 kori, 689 tautas deju kolektīvi un 93 mūsdienu deju kolektīvi, 71 instrumentālās mūzikas kolektīvs, 15 garīgās mūzikas kolektīvi, 80 folkloras kopas un vēl un vēl… Mēs vēlējāmies savus lasītājus tuvāk iepazīstināt kaut ar dažiem no tiem, tomēr nebija viegli izšķirties, jo katrs ar kaut ko savā veidā izcils un iedvesmojošs. Ielikumā varēsit lasīt par četru, mūsuprāt, interesantu kolektīvu ceļu uz svētkiem. Un – vēl plašākai izziņai kā akcents noderēs arī interesantas epizodes no Skolu jaunatnes Dziesmu svētku ­vēstures.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+