×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Kopā ar mūziķiem atbalstīsim Vecumnieku baznīcu


Publicitātes fotoPublicitātes foto

2. maijā Vecumniekos Ezermalas pļavā pie baznīcas notiks lielkoncerts baznīcas torņa un fasādes rekonstrukcijas atbalstam. Koncertā piedalīsies Kārlis Kazāks, Valdis Attāls, Haralds Sīmanis, Igo un Aivars Hermanis, Aigars Voitišķis un Ingus Ulmanis, Ēriks Loks un Andris Grīnbergs, Jānis Holšteins (Goran-Gora), Doma kora skolas džeza grupa Tāļa Gžibovska vadībā, grupas „Soļi”, „Zemes mala”, „Jorspeis”, „Mirkļa ceļotāji”, Ieva Lavrinoviča un draugi, un citi mākslinieki.

Koncerta režisori – Laura un Juris Hirši, bet pasākuma vadītāji būs Ēriks Loks un Ainārs Ančevskis. Lielkoncerts sāksimes plkst. 12.00 un turpināsies apmēram 6 – 7 stundu garumā. Šoreiz koncerta dalībnieku izvēle ir izdarīta pēc principa – labi teksti un laba mūzika. Visi koncerta dalībnieki uzstāsies bez atlīdzības, draudze māksliniekiem atlīdzinās tikai transporta izdevumus. Baznīcā būs Vecumnieku Mūzikas un Mākslas skolas izstāde – Andas Sproģes un Baldones mākslas skolas vadītāju, mākslinieku Tālivalža un Ievas Muzikantu, un viņu mācekļu izstāde. Būs loterija un notiks dažu mākslas darbu pārdošana vairāksolīšanā (iegūtie līdzekļi paredzēti baznīcas rekonstrukcijai). Mazākajiem viesiem – veidošanas un zīmēšanas nodarbības mākslinieku un Svētdienas skolas skolotāju vadībā. Tāpat būs izbraukuma bufete ar karstām pusdienām. Pasākumā ieeja brīva – biļešu nebūs, visi aicināti brīvprātīgi ziedot no sava, savu iespēju robežās, un visi līdzekļi tiks izlietoti baznīcas rekonstrukcijai.

Vecumnieku baznīcas ēka ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis, vecākā ēka pagastā. Baznīcā regulāri notiek dievkalpojumi (2 reizes nedēļā – svētdienās un ceturtdienās) un ne tikai. Tāpat baznīcā regulāri tiek organizēti koncerti. Otrā pasaules kara laikā Vecumnieku baznīcā bija lazarete, bet ļoti ceram, ka tādi laiki vairs nepienāks. Neviena baznīca nav uzskatāma par kādas vienas šauras ticīgo grupas īpašumu, bet gan par visas sabiedrības kopīgo rotu. Tādēļ mums, draudzēm, ir uzlikts pienākums no Dieva un priekšgājējiem sakopt un saglabāt šīs skaistās celtnes nākamajām paaudzēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+