×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Kopā ar Putinu lidojušās dzērves ar lidmašīnu nogādātas atpakaļ rezervātā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Krievijas prezidenta Vladimira Putina pašreklāmas akcijā izmantotās apdraudētās dzērves ar lidmašīnu nogādātas atpakaļ rezervātā.

Putins pagājušā mēnesī piedalījās plaši Krievijas medijos atspoguļotā “ekoloģiskā akcijā”, kurā viņš ar motodeltaplānu “mācījis” baltajām dzērvēm lidot uz siltajām zemēm.

Nebrīvē Rjazaņas apgabala Okas rezervātā uzaugušās sešas dzērves ar Putina vadīto deltaplānu aizvadītas līdz Jamalai, taču putni nav pievienojušies lielākam parasto dzērvju baram, lai turpinātu migrāciju tālāk uz dienvidiem, atzina Krievijas Dabas resursu uzraudzības federālais dienests.

“Pagājušā nedēļā uzsniga pirmais sniegs, un parastās dzērves nekavējoties aizlidoja,” pavēstīja dienesta pārstāvis.

Lai nepieļautu apdraudēto balto dzērvju bojā eju, putni ar lidmašīnu pārvesti atpakaļ uz Okas rezervētu.

Krievijas Dabas resursu uzraudzības federālais dienests uzstāja, ka neveiksmīgajā migrācijas mēģinājumā nekādi neesot vainojams Putins, bet drīzāk tas skaidrojams ar nepietiekamu aklimatizāciju, jo putni parasto dzērvju pulcēšanās vietā nonākuši pārāk vēlu.

Krievijas medijos plaši tika demonstrēts sižets, kurā Putins redzams simboliski vadām jaunās dzērves lidojumā.

Dzērvju vadīšanas akcija gan izpelnījās plašu izsmieklu Krievijas interneta vidē.

Kā zināms, Putins jau iepriekš filmējies dažādos ekstrēmos ekoloģiskas ievirzes sižetos, piemēram, aplicis kaklasiksnu ar GPS ierīci Usūrijas tīģerienei un Sibīrijas sniega leopardam.

Slavenajos sižetos rādītās tīģerienes, sniega leoparda, leduslāča un baltvaļa gaitām Putins sekojis premjera interneta vietnes sadaļā “Personiskā kontrole”, kas pārstājusi darboties šopavasar pēc viņa inaugurācijas prezidenta amatā, atgādina “Newsru”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+